Do pračky musíte hodit tuhle věc. A koukejte, jak z ní rázem vyjede všechna špína za dlouhé roky

Mnohé hospodyňky v České republice se diví, že i když vyperou prádlo, stále je na něm nepříjemný odér a někdy dokonce i nějaká ta nečistota. Často tento rébus nedokáží rozlousknout, a přitom je řešení tak jednoduché. Nestarají se o svou pračku, a tak perou oblečení ve špíně, což není zrovna příjemné zjištění.

Důležitá práce s dvířky

Taková zaneřáděná pračka ale může být také pořádným zdrojem problémů v podobě vznikajících plísní, ale také vyšší spotřeby energie. Proto je potřeba zakročit a pračku náležitě vyčistit.

Do přihrádky pro prací prášek vložte přibližně 200 gramů jedlé sody a do přihrádky pro aviváž dejte 200 mililitrů octa,” radí opravář praček Miloš Kučera. “Potom aktivujte program na nejvyšší teplotu a nejdelší dobu. Jak program skončí, otevřete dvířka a nechte nějakou dobu otevřená.” Tímto způsobem se velmi dobře zbavíte vodního kamene, zápachu i nečistot.

Nezapomínejte nikdy ani na vyčištění gumového těsnění a filtru pračky. “Je to nutné dělat po každém praní. Vezměte vlhký hadřík a otřete těsnění. Zároveň je třeba nechat dvířka otevřená tak dlouho, aby těsnění vyschlo. Jinak vám brzy zplesniví,” radí opravář praček. Filtr potom stačí vymýt dvakrát do roka, avšak nevyplatí se vynechávat.

Foto: Shutterstock

Každé tři měsíce

Existují i další metody, jak pračku fantasticky vyčistit. “Hodně se mi osvědčilo používání kyseliny citronové. Do bubnu nasypte 250 gramů a potom dejte nejdelší program, který má alespoň 60 stupňů,” radí Kučera. Toto zajistí úžasnou dezinfekci celé pračky a odstraní prakticky veškeré nečistoty.

Zevrubné čištění pračky byste měli absolvovat přibližně každé tři měsíce. Je to docela časté a je to práce navíc, ovšem vězte, že potom budete mít úplně jinou kvalitu praní, nehledě na úsporu energie. V každém případě čistěte i dávkovače prášku a aviváže, stejně jako vnitřní buben.

Foto: Shutterstock

Autor: Anna Štěpánková

Redaktorka magazínu AAzdravi.cz. Zkušená a respektovaná novinářka prošla za posledních 20 let redakcemi tištěných i online deníků, aby následně našla svou zálibu v tvorbě magazínových textů.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments