Tesco muselo ihned zavřít. Co provedli Čechům, to se jen tak nevidí

Některým obchodním řetězcům v České republice se kdovíjak nedaří. Je to znát především na kvalitě jejich služeb. Není tomu přitom tak dávno, co třeba takové Tesco vyvíjelo zajímavé aktivity a snažilo se zákazníky zaujmout i kvalitou prodávaných výrobků nebo cenami.

Tohle už je moc

V poslední době to ale vypadá, že se tam cosi změnilo. Tesco patří třeba k přední odběratelům prolezlého masa, které je mimořádně závadné. Hned několikrát na to musela upozornit Státní zemědělská a potravinářská inspekce. Obchodní řetězec přitom od problematického dodavatele podle všeho odebírá dále, protože je to pro něj prostě výhodné.

Doslova se tu kašle také na hygienické podmínky, protože několikrát došlo k uzavření skladu některého z obchodů Tesco, jelikož se zde našly nepřípustné věci. Vlastně bylo jen otázkou času, než to dospělo k tomu, že musel být uzavřen celý obchod.

To se stalo právě v tomto případě, kdy Státní zemědělská a potravinářská inspekce zcela uzavřela prodejnu Tesca v Neratovicích, a to v ulici Na Výsluní. Co se tam totiž dělo, to se opravdu jen tak nevidí a je znát, že na českých zákaznících tomuto řetězci opravdu nesejde.

Foto: Shutterstock

Jak se to mohlo stát?

“Naši inspektoři uvnitř provozovny zjistili stopy po působení hlodavců i výskyt plísní. S ohledem na nepřijatelné hygienické podmínky jsme kontrolované osobě uložili úplný zákaz užívání prostor,” uvedla SZPI ve své zprávě.

Mohli byste si říct, že to je na subjektivním posouzení, avšak kontrola přiložila také skutečně barvité fotografie, které překonají jakoukoliv fantazii. V této prodejně to zkrátka vypadalo skutečně příšerně a zdá se, že tu nikdo neuklízel několik let.

Čtěte také: Obchodní řetězec ohromil Čechy. Ceny najednou snížil o 30 %. Stojí to jako v Polsku, není třeba nikam jezdit

Je nepochopitelné, jak může velký obchodní řetězec provozovat prodejny na takovéto úrovni. Zcela jistě by měl provádět interní kontroly a nenechávat vše na namátkových od SZPI. Těch totiž není tolik a nyní mohou mít Češi obavu, že podobně to vypadá i v jiných prodejnách Tesca, jen se na to ještě nepřišlo.

Foto: Shutterstock

Autor: Anna Štěpánková

Redaktorka magazínu AAzdravi.cz. Zkušená a respektovaná novinářka prošla za posledních 20 let redakcemi tištěných i online deníků, aby následně našla svou zálibu v tvorbě magazínových textů.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments