Když vám ztvrdne chleba, hravě z něj uděláte znovu čerstvý a nadýchaný. Tento fígl je hitem internetu

Čerstvé pečivo je krásně křupavé na povrchu a uvnitř měkké a nadýchané. Pakliže ho ale skladujete do druhého dne, tyto jeho vlastnosti se začínají postupně vytrácet. Pečivo tvrdne a je vhodné maximálně na strouhanku nebo jako krmení pro zvířátka.

Tipy pro navrácení křupavosti a nadýchanosti pečiva:

Trouba

Předehřejte troubu na 150 °C. Pokud je kůrka chleba tvrdá, potřete ji troškou vody, případně můžete vodu na kůrku lehce nastříkat. Zabalte chléb do alobalu, který zabrání úniku páry a udrží vlhkost uvnitř. Nyní jej umístěte do trouby a zahřívejte cca 5 – 15 minut. Délku ohřívání musíte kontrolovat, poněvadž záleží na tvrdosti chleba, který jste do trouby vložili a také na jeho velikosti. Pokud je kůrka příliš měkká a vlhká, rozevřete alobal zhora a zahřívejte chléb dalších 5 minut. Případně tak dlouho, než bude kůrka lehce křupavá.

Mikrovlnná trouba

Menší kus pečiva vložte do trouby společně s hrnkem s trochou vody. Troubu zapněte na 15 až 20 sekund. Pečivo bude poté měkčí a vláčnější díky vodě, která se bude odpařovat v průběhu ohřívání.

Zdroj: YouTube

Hrnec

Pokud nemáte napařovací hrnec, můžete si pomoci i běžným nádobím z kuchyně. Vezměte hrnec, do kterého se vejde cedník. Do hrnce nalijte menší množství vody a přiveďte k varu. Poté vypněte a stáhněte z plotny. Vložte do hrnce cedník, aby nebyl ponořený ve vodě, ale voda byla pouze pod ním. Do cedníku dejte pečivo a přiklopte pokličkou. Po několika minutách bude pečivo opět měkké.

Takto ohřívané pečivo zkonzumujte ihned, protože poté ztvrdne. Trvanlivost bude skutečně maximálně pár hodin.

Rozhodnete-li se pro uchování pečiva v mrazáku, aby bylo déle čerstvé a nebylo plesnivé, umístěte ho do igelitového sáčku nebo zabalte do igelitové fólie a umístěte do mrazáku. Takto skladované pečivo je vhodné zkonzumovat do 1 měsíce.

Foto: Shutterstock, zdroj: allrecipes, goodfood

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments