Kominík vyzradil tajemství, jak vyčistit komín bez lezení na střechu. Musíte jen spálit kyblík této věci

I přesto, že se v současné době mnoho lidí potýká s problémy rostoucích cen energií, někteří z nich zanedbávají čištění komínů. Každý majitel nemovitosti je zodpovědný za průchodnost větrání. Kromě jiného mohou saze, které se v průběhu let v komínu usazují, snadno způsobit požár. Nemusíte se obávat, že by to byl složitý úkol, protože s správným postupem si s ním hravě poradí každý kutil. Nakonec – nebudete muset ani lézt na střechu.

Správný postup čištění

Je nezbytně nutné, aby každý majitel domu pravidelně prováděl čištění komínu. Tento úkon totiž odstraňuje saze, které se v něm usazují a mohou vést k požáru nebo úniku kouře do interiéru, což může být pro obyvatele domu velkým rizikem.

Pokud topíte dřevem nebo uhlím, měli byste podle některých předpisů komín čistit a kontrolovat alespoň jednou za čtvrt roku. Je však také důležité si uvědomit, že během topné sezóny je nutné nechat čištění komínu na profesionálech. Během roku ho musíte pravidelně udržovat sami. Pokud dodržíte správný postup, budete mít čistý a funkční komín a zároveň minimalizujete riziko požáru a otravy oxidem uhelnatým.

Foto: Shutterstock

Využijte slupky od brambor

Existuje více způsobů, jak udržet krb v čistotě, ale jeden z nejjednodušších a nejúčinnějších postupů je čištění pomocí slupek od brambor. I když to může na první pohled vypadat podivně, většina domácích kutilů se shoduje na tom, že tato metoda je velmi užitečná a může dokonce nahradit náročnou manuální práci.

Postup je velmi snadný a vyžaduje pouze slupky od brambor a chvilku času. Škrob uvolňovaný při hoření brambor změkčuje saze v komíně, které se poté velmi snadno odstraňují. Tento proces je navíc velmi rychlý, protože se usazuje na stěnách komína, ale pak se uvolní a průvan ho rychle odstraní. Stačí přidávat slupky k zapálenému dřevu a postup opakovat po dobu několika dnů. Výsledky budou ihned patrné a tuto metodu je vhodné opakovat každý měsíc.

Foto: Shutterstock

Autor: Kristýna Lorencová

Redaktorka serveru AAzdravi.cz.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
3 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
Svoboda
1 rok

To jsou zase bláboly,

Jiřina vallova
Jiřina vallova
1 rok

Já to dělám už hezky dlouho,je to známá věc.

Pavel
Pavel
1 rok

Dáváte je suché nebo vlhké? A jaké množství. Děkuji