Koronavirus ukázal svou zákeřnost. Manželé nevycházeli a dodržovali opatření, přesto zemřeli 10 dní po sobě, stačilo jedno zaváhání

Před nákazou koronavirem se chrání jen velmi obtížně. Dokládá to i případ manželského páru, který dbal na veškerá nařízení i doporučení hygieniků. Na rozdíl od mnoha jiných, chtělo by se říct. Přesto se Mike a Carol Brunovi z amerického Chicaga nemoci Covid-19 nevyhnuli. A co více, oba této nemoci podlehli. Jejich smrt dělilo pouhých deset dní. Na případ upozornila stanice CNN.

Nakažená dcera s negativním testem

Mike s Carol se dlouhé měsíce nestýkali s přáteli a s rodinou. Setkání řešili formou videohovorů. Ale podobně přísná sociální izolace už byla přeci jen příliš. A tak se Carol jednoho dne vydala na návštěvu svého syna, kde se setkala i se svou dcerou.

Přestože v bytě u syna strávila Carol jen 40 minut a všichni měli nasazenou roušku, vyhýbali se osobnímu kontaktu a měli otevřená okna, nákaze se nevyhnula. Jenže Carolina dcera byla v té době pozitivní, aniž by to tušila. Několik dní před setkáním dodržovala karanténu a navíc si nechala udělat test, který vyšel jako negativní.

Stav se rychle zhoršoval

Den po návštěvě se u dcery začaly objevovat první příznaky. Ty za pár dní pocítila i Carol. Koncem listopadu musela být žena hospitalizovaná. V nemocnici se její stav zlepšil, a tak byla po týdnu propuštěna domů. Jenže o dva dny později se jí opět přitížilo a nezbylo, než ji napojit na ventilátor.

Mike se od manželky nakazil doma. Také on musel do nemocnice. Stav obou se postupně rychle zhoršoval. Nejprve covidu podlehla Carol a o deset dní později, pouhé dva dny před Vánoci, také její muž.

Bylo to chvilkové zaváhání. Jediné rozhodnutí. Kdybychom si odpustili návštěvu, máma s tátou tu ještě byli s námi,” řekl k tomu syn Joe Bruno, který se rozhodl osud svých rodičů zveřejnit, aby upozornil na závažnost onemocnění.

Foto: Shutterstock

Autor: Petr Vavrenka

Redaktor magazínu AAzdravi.cz. Vystudoval VŠE a publikační činnosti se věnuje od roku 2005 v médiích jako MF DNES, ČT24 nebo Koktejl.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments