Krevní skupina ovlivňuje způsob života

Ne každý přikládá krevním skupinám důležitost jakou si zaslouží. Řada lidí dokonce neví, jakou krevní skupinu má, i když jde o velmi důležitou informaci. Málokdo si pak uvědomuje, že krevní skupiny mají vliv na lidský život. Může jít o tendenci k tloustnutí, ale také náchylnost k různým nemocem.

Dieta dle krevních skupin

Tato dieta představovala svého času opravdu velký fenomén, který ale tak trochu vyprchal. Přesto stále řada lidí věří tomu, že krevní skupina určuje to, jakým způsobem by se měli stravovat. Od přizpůsobení jídelníčku si pak slibují zdraví, případně hubnutí. S metodou poprvé přišel Peter O’Adamo. Podstatou celé věci jsou pokrmy obsahující lektiny, které patří mezi bílkoviny.

Tuk v oblasti břicha

Kromě obecné diety může podle některých teorií krevní skupina předurčovat i sklony k tvorbě tuku v břišních partiích. Tělo může vykazovat negativní reakci na některé potraviny, obvykle maso, mléko nebo mořské plody. Mohou vést k nadýmání a pálení žáhy. Ve výsledku pak mohou přispět také k rozvoji cukrovky. Jedinci s krevní skupinou A pak obvykle obtížně bojují s tukem, kterým se jim tvoří kolem břicha a pasu.

Náchylnost k onemocnění

Je dobře známou věcí, že někteří jedinci mají predispozice k různým nemocem, například rakovině. A jedna z teorií tvrdí, že to má co do činění s krevními skupinami. Podle některých výzkumů mají lidé s krevní skupinou 0 až o 20 % vyšší pravděpodovnost rozvoje rakoviny žaludku. Lidé s krevní skupinou A potom mají častěji zvýšený cholesterol, který vede k chorobám oběhového systému.

Autor: Petr Vavrenka

Stálý redaktor magazínu AAzdravi.cz. Celý život se zajímá o zdravý životní styl, jehož efekt na spokojený život ho nepřestává fascinovat.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
64 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments