Krutá příroda. Kvůli této věci vypadají ženy o 6 let starší než muži

Ačkoliv ženy dokáží dělat doslova vše pro krásu a tento faktor je pro ně mnohem důležitější než pro muže, příroda je v jejich případě neúprosná. Jak ukázal výzkum, ženy šedivějí hned dvakrát rychleji než muži. Příslušnice ženského pohlaví navíc s šedými vlasy vypadají až o šest let starší, zatímco muži takto vizuálně zestárnou pouze o tři roky.

Panika z vlasů

Studie byla provedena poměrně jednoduše. Účastníkům byly prezentovány obrázky deseti žen a deseti mužů se šedivými vlasy. A také digitálně upravené verze, kde byly stříbrné pramínky vyretušované.

Odhady dotazovaných lidí byly neúprosné. Ženám se šedivými vlasy hádali o šest let více, než kolik jim reálně bylo. U mužů byli milosrdnější a jejich věk nadsadili jen o tři roky. Průzkum Crown Clinic v Manchesteru také zjistil, že ženy jsou si toho podle všeho vědomy a snaží se šedivých vlasů vyvarovat. Hned osm z deseti žen si vytrhne své první šedivé vlasy. V ten moment jim však zbývá už jen přibližně rok do nástupu celkového šedivění. V případě mužů to není tak žhavé. Pouhých 31 % z nich zpanikaří a první šedivé vlasy si odstraní.

Foto: Shutterstock

Muži se bojí pleše

Zároveň platí, že hned tři čtvrtiny žen si barví své šedivé vlasy, zatímco jen pětina mužů dělá to samá. Celých 72 % žen se obává nástupu šedivění a zhruba stejné množství z nich uvedlo, že šedivé vlasy jsou faktorem, kvůli kterému stárnou rychleji.

Muži si ze šedivění příliš těžkou hlavu nedělají. Mnohem více se naopak bojí toho, že vlasy ztratí. Plešatění se obává hned 71 % mužů. To pro ně představuje významnější faktor v procesu stárnutí.

Neexistuje přitom žádný důvod, proč by muži měli šedivé vlasy zaznamenat dříve než ženy. Přesto se tak obvykle děje. Je to ale dáno také tím, že ženy si častěji vlasy barví, a tak na ty šedivé přijdou později.

Foto: Shutterstock, zdroj: Daily Mail

Autor: Tereza Vávrová

Redaktorka magazínu AAzdravi.cz. Dlouhodobě se zajímá o spotřebitelská a ekonomická témata, která mají vliv na životy lidí. Prošla řadou médií, kde získala velké množství zkušeností o tom, co je opravdu důležité.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
1 Komentář
Inline Feedbacks
View all comments
Iris
Iris
2 let

Je to tak a nechápu mladé holky, které si barví vlasy na šedý odstín jen proto, že to je “trendy” – jen málokteré to sluší a roky to přidá i dvacetileté.
Za šedivění vlasů může hlavně genetika a hormony – a také stres. Bohužel od určitého věku bývá tento proces nevratný.