Kvanta Čechů neodletí na dovolenou. Zaplatili velké částky, ale prachy jsou fuč. Ztratily se desítky milionů

Je to neuvěřitelné, ale i takovéto případy se stále dějí. Podle všeho jsme v minulých měsících byli svědky skutečně masivního podvodu na všechny důvěřivce, kteří se chystali odletět na pěknou dovolenou a neváhali za ni zaplatit velké peníze pofiderním lidem.

Nikam se nepoletí

Jde zřejmě o tisíce lidí, kteří si objednali dovolenou obvykle v exotických destinacích, avšak pak se dozvěděli, že jim cesta nebude umožněna. Pochopitelně to dopadlo i tak, že přišli o veškeré peníze. Některé z těchto dovolených se přitom ještě měly odehrát, ale už k tomu zcela očividně nedojde.

Podle všeho všichni naletěli jakési ženě, která vystupuje pod jménem Kristýna Johnson. Ta na nejrůznějších sociálních sítích nabízela úchvatné zážitky v exotice, na což pochopitelně lidé slyšeli. Neváhala se pochlubit silnými referencemi a pozitivními recenzemi od údajných bývalých klientů. Takových ale zřejmě moc nepřibude.

Tato dotyčná se vydávala víceméně za cestovní kancelář, byť lidem mohlo přijít zvláštní, že vystupuje sama za sebe. Avšak i takoví jedinci se organizováním zájezdů živí, byť obvykle nenabírají tisíce klientů. Zkrátka ale měla zajistit vše, od letenek přes ubytování až po zážitky.

Podle všeho šlo ale od počátku o podvod a nelze tuto situaci srovnávat například s úpadkem cestovní kanceláře, kterých jsme tu také zažili bezpočet. Jenže v takovém případě běžně fungující kanceláři jednoduše dojdou peníze a není schopna dále fungovat.

Foto: Shutterstock

Pořádná sekyra

Tato žena ovšem zřejmě od počátku neměla v úmyslu zájezd zorganizovat. Klienti totiž vypověděli, že letecké společnosti jim sdělily, že na jejich jména nikdy žádné letenky nevystavili. Mnozí přitom až do poslední chvíle doufali, že letenky dostanou a odletí.

Obvykle se opakovalo stejné schéma. Lidé zaplatili již nejen zálohu, ale rovnou celý zájezd a týden před plánovaným odletem měli dostat veškeré informace. Ty ovšem nepřišly. Když se snažili zjistit, co se děje, buď se jim to nepodařilo, nebo z organizátorky dostali alespoň to, že se zájezd nakonec nekoná.

Někteří klienti se snažili dále komunikovat o tom, jak a kdy jim budou vráceny peníze. Přicházely nejrůznější sliby, jenže potom kontakt zcela ustal. V nenávratu je ztraceno zřejmě 40 milionů korun.

Foto: Shutterstock

Autor: Anna Štěpánková

Redaktorka magazínu AAzdravi.cz. Zkušená a respektovaná novinářka prošla za posledních 20 let redakcemi tištěných i online deníků, aby následně našla svou zálibu v tvorbě magazínových textů.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments