Lady Diana porušila všechna pravidla, jak měla vychovávat děti. Dělala neuvěřitelné věci

Každý chce děti vychovávat tak, aby měly normální dětství. Ne vždy to ale situace dovoluje. Protokol královského dvora je velmi přísný, a členové královské rodiny se jím musí řídit. Občas se v královské rodině objevil někdo, kdo se ho pokusil porušit. K takovým lidem se řadila i oblíbená princezna Diana, která vstoupila do této rodiny jako velmi mladá.

Snažila se, aby synové měli „normální“ dětství

Díky Dianě měli Harry a William v rámci možností normální dětství. Vzala je do zoo, jezdili s ní běžnou městkou dopravou, občas je vzala i na jídlo do McDonaldu. Nicméně museli všude chodit v přestrojení, aby je nikdo nepoznal.  Přesto, že na mnoho míst kvůli protokolu nesměli, s Dianou se tam dostali. V roce 1993 dokonce navštívili v přestrojení zábavní park Thorpe Park, kde stáli frontu s ostatními dětmi.

Sama děti vozila do školy

Své prince vozila i sama do školy. Do té doby přitom bylo běžné, že se děti z královské rodiny vzdělávaly pouze doma. Ona vše měnila za pochodu, ale William a Harry to ocenili. Vedla je k tomu, aby viděli život neprivilegovaných vrstev.

Vzala je i do ubytovny pro bezdomovce, čímž porušila veškerá pravidla královského protokolu. Byla ale přesvědčená, že je to správné – děti by neměly žít ve skleníku, ale poznat život i z jiné stránky. Motivovala své syny k tomu, aby pomáhali potřebným.

Foto: Shutterstock

Občas bojovala s paparazzi

Bohužel se při svém stylu života nevyhla boji s paparazzi. Ve chvíli, kdy jeli na společnou dovolenou do Rakouska, musela je požádat, aby ji a její syny nechali v klidu. Ti je stále natáčeli a fotili při lyžování. Aby měli synové pocit normální dovolené, Diana dokonce odmítla přítomnost bodyguardů.

Cestovala s dětmi

Mimo jiné s dětmi i cestovala. Přesto, že v královské rodině bylo obvyklé nechat malé miminko doma a vydat se na cesty, Diana s Williamem absolvovala i královskou cestu po Austrálii. Na šestitýdenní cestu vzala chůvu a devítiměsíčního syna, se kterým chtěla trávit co nejvíc času. Diana si stála v zásadních věcech za svým a rozhodně se nenechala svazovat protokolem.

Foto: Shutterstock

Autor: Kristýna Lorencová

Redaktorka serveru AAzdravi.cz.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments