Ledviny potřebují pro správnou funkci pravidelnou očistu. Využijte potraviny, které to zvládnou rychle a efektivně

Oslabenou funkci ledvin poznáte únavou, zhoršením kvality vlasů a nehtů i vysokým krevním tlakem. Sáhněte po potravinách, které vám s očistou ledvin pomohou. Jak na detox ledvin?

Nepostradatelná filtrační jednotka, ledviny

Ledviny čistí organizmus od odpadních látek a starají se o vylučování přebytečné vody. Během jedné minuty pročistí více než litr krve. Přeměňují vitamin D, podporují vstřebávání minerálů a regulují tvorbu červených krvinek.

Špatná funkce ledvin

Oslabenou funkci ledvin nepoznáte okamžitě. Nedostatečná funkce ledvin nebolí, ale můžete pozorovat jiné příznaky. Zaznamenáte únavu, vysoký krevní tlak, otoky dolních končetin a víček, záněty kloubů nebo nejrůznější projevy na kůži. Při špatné funkci ledvin vás postihne i vypadávání vlasů a zhoršená kvalita nehtů nebo časté záněty dutin.

Očistě ledvin se věnujte pravidelně

Pokud nemáte podezření na oslabenou funkci ledvin stačí se detoxikační kúře věnovat dvakrát do roka, třeba v jarním a podzimním období. Ledviny budou regenerované a tělo se vám odmění přívalem energie.

Doporučené potraviny pro očistu ledvin

  • Celer – nejvhodnější je konzumace celerové šťávy, připravte si smoothie z kořenové zeleniny s velkou dávkou celeru a doplňte jej o vodu. Sklenici takové šťávy pijte každý den po dobu jednoho až dvou týdnů.
  • Jablka – podporují vylučování toxinů z těla vysokým obsahem pektinu. Do jídelníčku během detoxikační kůry zařaďte dvě jablka denně.
  • Brusinky – brusinky jsou doporučované při zánětech močových cest, a proto vám pomohou i při očistě ledvin. Účinnou látkou je kyselina ellagová, ta je silným antioxidantem.
  • Listová zelenina – je vhodná pro detoxikační účinek i jako odlehčení jídelníčku. Velký salát si dejte dvakrát denně.
  • Zázvor – strouhaný zázvor můžete přidávat do jídla, do nápojů nebo uvařit zázvorový čaj. Se zázvorem však opatrně. Stačí jedna čajová lžička strouhaného zázvoru denně.
  • Červená paprika, červená řepa – obojí je silným antioxidantem, konzumujte v syrovém stavu.
  • Bylinné čaje – krátkodobě můžete zvýšit příjem tekutin až na 3 litry denně. Z bylin zvolte vojtěšku, lichořeřišnici nebo vrbovku malokvětou.

Dodržujte klidový režim

Během detoxikace ledvin je zároveň důležité, abyste se vyhnuli stresovým situacím, dopřáli si dostatek spánku, hodně relaxovali během dne a pili zvýšené množství vody nebo zmíněných bylinkových čajů. Zároveň se zaměřte na minimum soli, omezte kávu a alkohol.

Foto: Freepik

Autor: Veronika Majerová

Externí autorka magazínu AAzdraví.cz.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments