Lidé dělají při koupi toaletního papíru velkou chybu. Pak za ni draze platí na záchodě

Kupujete klasický mnohavrstvý heřmánkový toaletní papír, jako mnoho českých domácností? Nebo se vždy snažíte najít tu nejlevnější variantu, abyste si domů mohli odnést výborný kup? Co si vlastně domů nesete?

Jaký je rozdíl mezi toaletními papíry?

Při nákupu toaletního papíru můžete snadno udělat chybu v tom, že budete příliš šetřit. Pak sáhnete po papíru z nekvalitního materiálu, který nepříjemně dře a silně připomíná starý “smirkový” papír šedé barvy, který byl kdysi na českých toaletách stálicí. Tomu nejlevnějšímu se tedy vždy vyhněte, je to volba jen pro ty nejotrlejší.

Mezi ostatními papíry jsou pak jisté rozdíly. Když použijete dvouvrstvý papír, mnohem rychleji se bude v toaletě rozpouštět a existuje velmi malá pravděpodobnost, že by mohl ucpat toaletu. Na druhou stranu je při použití nutné tohoto papíru spotřebovat o něco více, než papíru troj a více vrstvého.

Něco navíc

Některé značky toaletního papíru dokonce vyrábějí ruličku, kterou je možné plně spláchnout do toaletní mísy. Snadno se rozpustí. Jiné značky mají klasickou ruličku vyrobenou z recyklovaného papíru, kterou následně vyhazujeme do směsného odpadu.

Foto: Shutterstock

Ideální stav

Jaký toaletní papír tedy vlastně kupovat? Nejlepší variantou je trojvrstvý toaletní papír. Není tak hrubý jako vícevrstevný papír, nebude tedy ucpávat užší odpadové trubky. Zároveň ale nebudete při jedné návštěvě toalety potřebovat půl ruličky, abyste důkladně provedli očistu svých intimních partií.

Vůbec nejlepší situaci co se intimní hygieny a její ceny mají lidé, kteří mají toaletu s vestavěnou sprchou. Tato varianta je nejen hygienická, ale také zdraví přínosná. Navíc výrazně ušetříte za toaletní papír. Bude vám stačit jen několik útržků.

Vychytejte slevy

Vyzkoušejte, které značky toaletních papírů vyrábějí trojvrstvé papíry. Srovnávejte jejich cenu a kvalitu a najděte si značku, která vám bude plně vyhovovat. Dále už stačí jen sledovat její cenový vývoj. Vždy si ve slevě nakupte hned několik balení, aby vám vyšla na delší dobu.

Foto: Shutterstock

Autor: Tomáš Kavka

Redaktor serveru AAzdravi.cz.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
5 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
Novák
Novák
1 rok

Máte v tom pravdu, ale neschopná vláda nás dovedla již tak daleko, že není dlouho doba, kdy lidé budou používat kartonový papír, kde tělesný výměšek budou, na karton rozetírat a po vyschnutí, jim budou topit, aby se nějak zahřáli. Zatím využívají k topení všechno, co hoří, pet láhve, plněné vším, co by mohlo hořet, rozřezanými ojetými pneumatikami, dnes už, světe div se, ekologickým uhlím. Tak ať žije ten německý zelený šílený úděl, v té podobě, jakou tady lidi donutili šetřit. To je ta slibovaná, pravá, pravicová změna. Jedna informace, pro slušné lidi, nejvíce tepla uniká z těla přes hlavu, proto… Číst vice »

Radim
Radim
1 rok

Na x hodinový covid průjem je jedno jaký papír 😉

Josefina
Josefina
1 rok

Ještě že máme tyhle potřeby, že… příště to bude i z ukázkou..

Andrej
Andrej
1 rok

Nejlepší je používat smirkový papír 😁

Tomáš
Tomáš
1 rok
Reply to  Andrej

Ekologičtější i ekonomičtější je smrková větev 😄