Lidé na západě začali pračku čistit ústní vodou. Tento postup má úžasné výsledky

Nemáte čas čistit pračku a trápí vás černé svědomí? Máme pro vás tip, jak to udělat rychle a takřka bez práce. Bude vám k tomu stačit jen jediný produkt: klasická ústní voda.

Pračka – pozor na usazeniny a vodní kámen

Zanedbávat pravidelnou údržbu pračky se rozhodně nevyplácí. Časem se vám v ní utvoří špína, usazeniny, případně vodní kámen a vaše prádlo už zdaleka nebude tak čisté a svěží jako na začátku. Navíc když budete nutné čištění pračky ignorovat opravdu hodně dlouho, může se vám rozbít – a to by u tak drahého přístroje, jako je pračka, rozhodně nebylo dobré, obzvlášť v dnešní době.

Při čistění pračky také myslete na hadici, prostor za těsnicí gumou a přihrádky na prášek či aviváž – na ty se totiž často zapomíná a právě tam se často usazuje vodní kámen nebo se odtud šíří plísně či zápach.

Jak vyčistit pračku s pomocí ústní vody

Rychlým způsobem, jak můžete dobře vyčistit pračku, je použít na to ústní vodu. Nalijete ji do bubnu a také do přihrádek na prací prášek. Potom zapněte pračku na prázdno či využijte program na samočištění.

Použitím ústní vody si pomůžete od vodního kamene a také se zbavíte nepříjemných pachů. Je to velmi rychlý způsob vhodný jak pro preventivní údržbu, tak pro řešení některých problémů s usazeninami.

Foto: Shutterstock

Další triky – jedlá soda, ocet či kyselina citronová

Na vyčištění pračky také můžete použít staré známé pomocníky v domácnosti – třeba jedlou sodu a bílý ocet. Vytvořte si z nich buď roztok, který nalijete do pračky podobně jako ústní vodu, anebo pastu, jíž potřete místa s usazeninami či plísněmi – jedlá soda spolu s octem nečistoty uvolní a když pak pračku zapnete, horká voda je dokáže snadněji odplavit.

Někdy se doporučuje na čištění použít i citron – pokud použijete kyselinu citronovou jednou za čas, nic se nestane. Pozor ale na její nadužívání – některé méně odolné části pračky by se mohly poleptat či zreznout.

Foto: Shutterstock

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments