Chudá matka samoživitelka zaplatila nákup za důchodkyni. Sotva to udělala, došlo jí, že stařena je podvodnice

Vyplatí se v dnešní době někomu pomáhat, nebo to vždy skončí ve stylu „pro dobrotu na žebrotu“? Ne každý za pomoc stojí, ale většinou to není na první pohled poznat. Je jen málo lidí, kteří nikdy nikomu nepomohli. Ale ne vždy je vše ve skutečnosti tak, jak to vypadá.

Starší žena počítala u pokladny drobné

Stařenka působila ztraceně. Měla v peněžence jen drobné. Pokladní trpělivě čekal, než peníze spočítá. Stařenka však chtěla, aby to udělal on sám. Ženy, která stála za ní, se jí zželelo a rozhodla se, že jí s počítáním pomůže. Zjistila, že stařenka nemá dostatek peněz na zaplacení nákupu – a zaplatila ho na konec za ní. S podmínkou, že se vzdá tří kartónů s limonádou. Což nezní nijak neobvykle, každý někdy někomu pomohl. Příběh měl bohužel dohru.

Pokladní nezaúčtoval Pepsi

Pán na pokladně, pro kterého to ten den byla zrovna jeho první směna, zapomněl naúčtovat limonádu. Ozval se, že zapomněl odečíst z nákupu balení s Pepsi. Žena, která platila nákup, byla překvapená. Nejen jí přišlo zvláštní, že v rámci nákupu starší paní potřebuje i kartóny limonád. Chtěla tedy, aby se z nákupu odečetly. Stařenka se na ní zle obořila, že je zlodějka, a ztropila v obchodě velkou scénu. Personál ji nakonec musel vyvést, jelikož ženu ohrožovala i svým chodítkem.

Foto: Shutterstock

Pokladní se sesypal

Mladý muž za pokladnou tuto situaci psychicky nezvládl a rozbrečel se. Byla to pro něj na první směně zátěžová zkouška, a navíc měl pocit, že za to může on. Neustále se omlouval za špatné zaúčtování limonády. Žena ho ujistila, že to tak není. Stařenka, která byla přesvědčená, že za ni nákup vždy zaplatí, byla ještě dotčená.

Navíc se tato událost odehrála v době pandemie. Mnoho lidí bylo bez práce, a přesto ochotných pomoci, když je potřeba. Jak ale poznat, kdy je pomoc ještě pomoc a kdy vás chce druhý jen zneužít? Dáma, která má sama hluboko do kapsy, je ochotná pomáhat dále, když bude potřeba.  

Foto: Shutterstock

Autor: Kristýna Lorencová

Redaktorka serveru AAzdravi.cz.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
2 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
Pavel
Pavel
1 rok

A na kom záleží, aby hodnotil váhu pomoci? Chceš-li pomoci, pomoz a nepřemýšlej o důvodech. Jsi-li o pomoc žádán, vždy pomoz dle svých možností, a rovněž nepřemýšlej o odůvodněnosti své pomoci. Jedině tak si člověk může zachovat čisté svědomí, protože za pohnutky druhých my neneseme žádnou odpovědnost.

Radoslav
Radoslav
1 rok

Pokud bych zhodnotil složení nákupu jako ne chudý (zde Pepsi), tak nepomáhám.