Malý chlapec rozlil v kavárně zmrzlinu. Se strachem se podíval na svého otce, lidé začali jeho reakci najednou tleskat

Výchova dětí je občas složitá zvlášť pro samoživitele. Někdy se stane, že dítě udělá něco nevhodného i na veřejnosti, což se stalo i malému chlapci, který byl se svým otcem v kavárně. Tatínek zareagoval jinak, než byste čekali.

Rozlitá zmrzlina

Mladá maminka Kalynne seděla v kavárně a všimla si tam otce s chlapcem, kterému mohlo být okolo 6–7 let. Dítě rozlilo zmrzlinu. A nejen na podlahu, ale i na sebe a všude okolo.

Rozteklá zmrzlina byla na stole, na zemi, na oblečení – kdejakému rodiči by v tu chvíli ruply nervy. Dítě pohlédlo vyděšeně na otce, pravděpodobně očekávalo trest. Na druhou stranu se chlapec rychle omluvil a reakce tatínka byla naprosto ukázková.

Lidé čekali, co otec udělá

Nejen chlapec čekal s napětím na otcovu reakci. Ten mu řekl, že dojde najít nějaké ubrousky a společně to vyčistí. Šel na toaletu a přinesl papírové utěrky. A nakonec společně s chlapcem vše uklidil. V klidu začal chlapci vysvětlovat, že když bude pozornější, tak podobným nehodám příště předejde. Ale že se mu ještě mnohokrát stanou – jen za ně musí převzít zodpovědnost. A pokud si svou chybu uvědomí a napraví, je to v pořádku.

Foto: Shutterstock

Příběh otce a syna se stal virálním

Nakonec ještě otec dodal, že nemusí být chlapec vždy na vše sám, ale neměl by se bát požádat o pomoc. Není ostuda si o ni říci, když ji potřebujeme. Kalynne celý příběh zaznamenala a uveřejnila. Podle ní jde o ukázkový příklad toho, jak by měl rodič s potomkem jednat.

Její příspěvek se stal virálním a obletěl celý svět. Nyní slouží jako inspirace pro mnoho rodin, kde se problémy řeší radikálně odlišným způsobem. Ponaučení, které si z této situace chlapec i syn odnesou, má mnohem vyšší váhu než radikální trest.

Foto: Shutterstock

Autor: Kristýna Lorencová

Redaktorka serveru AAzdravi.cz.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments