Lidé vůbec neví, že každá pračka umí sušit prádlo. Stačí stisknout správné tlačítko

Krásné letní počasí nám skončilo a s ním také příjemné sušení prádla na sluníčku. Nyní, pokud nemáme sušičku na oblečení, musíme prádlo sušit kdekoli v bytě či domě. Nejčastěji jde o chodbičku, kam postavíte sušák a počkáte, až oblečení uschne. Jenže tímto způsobem si zaděláváte na potíže s dýchacím systémem. Nehledě na to, že si doma pěstujete plíseň. Věděli jste však, že má pračka jeden program, díky kterému vytáhnete oblečení minimálně mokré? 

Aby oblečení rychle uschlo, dám ho na radiátor

Pokud je venku nepříznivé počasí, nemůžeme zde sušit prádlo, mohli bychom ho tedy dát na topení, aby bylo rychleji suché. Jenže tento krok je naprostý nesmysl.

Nejen, že teplo nepůjde do místnosti, a tak budete muset více topit, což se zase negativně projeví na spotřebě, ale také budete muset celou domácnost více větrat. Obecně platí, že bychom měli řádně a do průvanu vyvětrat ráno před odchodem do práce, a následně večer před spaním, a to stejným způsobem.

Aby bylo oblečení rychleji suché a nebylo tolik mokré po vytažení z pračky, zkuste vyprat na jeden ověřený program, na který jste možná již zapomněli.

Foto: Shutterstock

Zvolte správný program

Aby oblečení nebylo tolik mokré, je možné využít jeden program. Ovšem to není vše, jakmile pračka s oblečením dopere, otevřete buben a dejte k němu velkou osušku, nejlépe však froté. Ta musí být čistá a vypraná. Použitá osuška již nemusí vonět a mohla by způsobit zápach veškerého oblečení.

Nyní už stačí zavřít buben a stisknout ono tlačítko, které nám pomůže. Tím je tlačítko odstřeďování. Nezapomeňte také na nejvyšší otáčky – i ony budou důležité. Nyní už můžete pouze počkat, až pračka vykoná svou práci. Poté vytáhněte oblečení a dejte jej dosušit na sušák, nejlépe však do místnosti, kde nespíte.

Oblečení bude téměř suché. Jednoduchý, starý, ale přitom tolik efektivní způsob, jak snížit vlhkost v domácnosti, a tím i spotřebu za vytápěním. 

Foto: Shutterstock

Autor: Nikola Klementová

Redaktorka serveru AAzdravi.cz

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
5 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
Xavier
Xavier
1 rok

Možná nějaký ruský fond?

Něco jako Norské fondy, ale na ruský způsob.

Last edited 1 rok by Xavier
JinJang
1 rok

Ždímání používá každý program pračky, pokud jej přímo nezakáži – nevypnu a nejvyšší otáčky jsou nejhorší varianta,,, prádlo pak nejde ani vyžehlit. Je evidentní, že vy osobně vůbec neperete…

Karel
Karel
1 rok

Každý den!

Mikota
Mikota
1 rok

Pokud to funguje, tak se vlhkost presune, ale co pak s tím mokrým frote?

Patrik N.
Patrik N.
1 rok
Reply to  Mikota

To je jasný přece! Vyhodit a koupit nové, jinak vám prádlo nebude vonět.