Lidl a Kaufland doslova napálili platy pokladním. Češi už nevěří vlastním očím, kolik se dá takhle vydělat peněz

Situace v České republice se rychle mění. A zatímco platy v minulých letech rostly poměrně normálním tempem, teď začínají v tempu nárůstu významně zrychlovat. Jde o jeden z projevů inflace, respektive roztáčející se spirály rostoucích cen. Na ně potom musí reagovat zaměstnavatelé zvýšením platů, protože lidé by jinak neměli na živobytí.

Není už to trochu moc?

Aktuálně se zdá, že nejrychlejší růst zaznamenávají nízkopříjmové profese, ačkoliv toto označení už přestává být odpovídající. Lidé tyto práce nechtějí příliš vykonávat, protože jsou náročné. Nezbývá proto, než zvyšovat mzdy, aby se podařilo přilákat i ty, kteří by jinak o takovou profesi zájem vůbec neměli.

Nedávno vzbudil pozdvižení inzerát, ve kterém obchodní řetězec Lidl lákal pokladní a vedoucí směny na velmi hezké mzdy. Mnozí se podivovali nad tím, že tolik si za svou kancelářskou činnost, kterou zjevně považují za důležitější, nevydělají. Trh je nicméně neúprosný a lidskou práci ohodnocuje poměrně spolehlivě.

A to je i důvod, proč teď platy prodavačů a prodavaček znovu plošně rostou. Významné navyšování oznámila společnost Lidl. Ten navýšil nástupní mzdu pokladní na celých 30 700 korun (při odpracovaných 40 hodinách týdně). Už po třech letech ale mzda automaticky stoupne na 33 tisíc korun. V případě Lidlu je toto automatické navyšování platů velkou výhodou, protože je vše transparentní a lidé si nemusí říkat o navýšení individuálně.

Foto: Shutterstock

V Praze slušný ranec

Ale pozor. Tyto platy platí pro regiony s výjimkou Prahy. Tam je situace specifická a platy vyšší. Nástupní mzda v hlavní městě je proto celých 33 300 korun a po třech letech se navýší na 36 600 korun.

Velmi dobře platí Lidl také ve svých logistických centrech. Na pozici kompletáře si od začátku vyděláte 39 500 korun a po třech letech se mzda navýší na 43 500 korun.

To ale není všechno. Zaměstnanci Lidlu se mají všeobecně velmi dobře a mohou čerpat nejrůznější výhody. Tou hlavní je hned 30 dní dovolené za rok. To je celých 6 týdnů. Součástí je i MultiSport karta. K dispozici je také nejrůznější poradenství a školení.

Do navyšování mezd se pustil také Kaufland, byť trochu jinak. Oficiální navýšení přijde až na podzim, kdy by platy na prodejně měly vzrůst v průměru o 3000 korun. Ani do té doby ale zaměstnanci tohoto řetězce nebudou strádat. Bylo totiž vyhrazeno celých 150 milionů korun na mimořádné odměny. Každý zaměstnanec ji obdrží nadvakrát, a to se mzdou za březen a za červen.

Foto: Shutterstock

Autor: Anna Štěpánková

Redaktorka magazínu AAzdravi.cz. Zkušená a respektovaná novinářka prošla za posledních 20 let redakcemi tištěných i online deníků, aby následně našla svou zálibu v tvorbě magazínových textů.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
2 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
Pavel
Pavel
3 měsíců

O co těm zavistivcum ti lide si neumí představit že to není jen o sezení za pokládanou ale i o vybavování a tahání těžkých břemen jestli jim jde o ty peníze mohou se k nám přidat

Martin Horáček
Martin Horáček
3 měsíců

Jak někdo může psát takový hovna. Jenom debil.