Velká banka dává každému Čechovi 3000 Kč úplně zadarmo. Kupte si něco hezkého

Klient je dnes velmi ceněným zbožím. Obzvlášť na trhu, který už je doslova přeplněný dobře fungující konkurencí, jako je právě ten bankovní. Pro obyčejného člověka je to skvělá zpráva. Jednotlivé banky se o něj totiž začnou přetahovat ve velkém stylu. Co je na západě naprostým standardem, tady teprve začíná a není to vůbec špatné.

Peníze na zemi

Zatímco ještě před pár lety tu banky nového klienta utáhly na to, že mu dají po nějaký čas bezplatný účet, velmi brzy se tato vlastnost stala standardem a za obyčejné bankovní služby už se opravdu neplatí. Ty tam jsou doby, kdy jsme platili pětikorunu za převod, čtyřicet korun za výběr z bankomatu a dvě stovky za to, že jsme vůbec účet mohli mít.

Přišla doba, kdy banky musí vytáhnout o mnoho těžší kalibr, aby nějakého toho nového klienta vůbec přilákaly. Teď se do toho pustila Raiffeisenbank, která slibuje rovnou 3000 korun každému, kdo si u ní otevře běžný účet. To vůbec nejsou malé peníze a můžete si za ně koupit něco hezkého, co byste si jinak odepřeli.

Podmínky jsou naprosto jednoduché. Stačí v šesti měsíci po sobě zaplatit alespoň třikrát kartou. Když to splníte, přijde vám další měsíc na daný účet pětistovka. A to šestkrát za sebou, tedy dohromady zmíněné tři tisíce korun.

Foto: Shutterstock

Rozhodnutí je na vás

Nikdo přitom neříká, že musíte dělat jakékoliv další transakce nebo mít na účtu určitý obnos. Lze toho tedy poměrně jednoduše využít, pokud budete chtít. Na účet si stačí poslat doslova pár korun a potom každý měsíc třikrát zaplatit po jednom rohlíku třeba na samoobslužné pokladně.

Banka pochopitelně doufá, že se vám její služby zalíbí a budete je využívat ve větším měřítku. Ideálně, abyste k ní přešli s hlavním účtem. To už je ale pochopitelně na vás a zařídíte se podle toho, až si dané služby osaháte a vyzkoušíte. Navíc za to dostanete zaplaceno.

Podobné akce tu a tam nabízejí i další banky, byť tato nabídka se vymyká svou výší. Zatím bylo zvykem za založení účtu nabízet třeba 1000 až 1500 korun, jak to nedávno udělaly třeba Moneta Money Bank nebo ČSOB. Někdy je to přitom vázáno na nákup v určitých obchodech.

Foto: Shutterstock

Autor: Anna Štěpánková

Redaktorka magazínu AAzdravi.cz. Zkušená a respektovaná novinářka prošla za posledních 20 let redakcemi tištěných i online deníků, aby následně našla svou zálibu v tvorbě magazínových textů.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
2 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
Pecka Antonin
Pecka Antonin
11 měsíců

Od té doby co nastoupil Fiala naše společnost je namizine máme nejdražší energie z celé Evropy

JARMILA HUNKOVA
11 měsíců

To je april re tomu nevezim nebo podvod