Lidl zklamal zákazníky. Zrušil jednu obrovskou výhodu, kterou nabízel

Obchodní řetězec Lidl se snaží zákazníky zaujmout celou řadou novátorských řešení, které na českém trhu nejsou standardem. V minulosti tak například nabídl možnost, aby si lidé, kteří zrovna nakupují v obchodě, dobili svůj elektromobil zcela zdarma. Za tímto účelem vybudoval řetězec dobíječky na téměř každém svém parkovišti.

Lidé službu zneužívali

Tuto možnost přitom ponechával i poté, co ceny elektřiny velmi rychle a dramaticky stouply. Teď s tím však přeci jen končí. Jako důvod přitom uvádí skutečnost, že lidé tuto službu zneužívali. Původně byla určena na to, aby si lidé svůj elektromobil k nabíječce připojili po dobu, po kterou nakupují, a následně zase odjeli.

Lidé se ale rychle naučili bezplatných nabíječek využívat nebo spíše zneužívat a jezdili si sem své elektromobily plně dobít, a to často bez toho, aniž by cokoliv nakoupili. Tím pochopitelně místo blokovali po dlouhou dobu a zákazníci, kteří ho chtěli využívat podle pravidel, měli jednoduše smůlu.

Foto: Shutterstock

Příliš velkorysý benefit

Ačkoliv to Lidl neuvádí, svou roli ale jistě hrála i skutečnost, že elektřina už zdaleka není levnou komoditou jako ještě před rokem. Plné, ale i částečné dobití elektromobilu už tak může přijít poměrně draho. Stal se z toho zkrátka až příliš velký benefit. Nehledě na to, že stále více docházelo u prodejen Lidlu k incidentům mezi lidmi, kteří si chtěli vůz dobít.

Nabíječky elektromobilů nicméně u prodejen Lidlu zůstanou. Ovšem budou zpoplatněny podle ceníku partnera, který je zajišťuje. Zpoplatnění bude probíhat postupně v průběhu srpna. K platbě potom bude třeba nainstalovat aplikaci partnera, avšak Lidl počítá s tím, že časem tuto funkci přidá do své aplikace Lidl Plus.

Ceny dobíjení jsou stanoveny na 5,90 korun za pomalejší a 6,90 Kč za rychlejší dobití.

Foto: Shutterstock

Autor: Petr Vavrenka

Stálý redaktor magazínu AAzdravi.cz. Celý život se zajímá o zdravý životní styl, jehož efekt na spokojený život ho nepřestává fascinovat.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
6 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
Zvoník
Zvoník
12 dní

Lidl dobře udělal. Nač zvýhodňovat cizí elektrošmejdy, kteří tam nechodí nakupovat? Stejně víc jak 90% zákazníků jezdí spalovákama.

Jitka
Jitka
13 dní

Lidl taky nehraje fér. Při akci krutích prsou tam po dvou hodinách nebylo ani stopy. Tak ať si Lidl sáhne do svědomí nebo do personálu, co doplňuje a zajistí tak alespoň akci na tři dny ne na tři hodiny. To by bylo fajn.

Eva
Eva
12 dní
Reply to  Jitka

Vy děláte jako by byli jediní. Takových obchodů je plno,ale jsem slušně vychovaná a nebudu je jmenovat.

Dak Dakon
Dak Dakon
13 dní

Klasická česká vychcanost, jak a s čím vyj***bat.
Jinak si neumím vysvětlit souvislost mezi skutečností, že je někdo ekonomicky na tak dobré úrovni, že si může pořídit e-auto a současně má potřebu krást do něj elektriku ?!

Hellebrand
Hellebrand
13 dní

Mě třeba nezklamal a to jsem velký fanoušek elektroaut. Proč by měli ostatní zákazníci Lidlu doplácet formou zvýšených cen na toto bezplatné nabíjení. Ono totiž nic není zadarmo a Lidl tu elektřinu někomu zaplatit musí. A pochybuji, že si o to sníží svůj zisk. Tak jako tak, pořád je nabíjení u Lidlu nejlevnější.

Jaromír
Jaromír
12 dní
Reply to  Hellebrand

Lépe bych to neřekl