Oblíbený sýr z Lidlu okamžitě vyhoďte. Našly se v něm hrozné věci, konzumace může dopadnout nepěkně

Čas od času se do prodeje koncovým zákazníkům bohužel dostane produkt, který nejenže nesplňuje kvalitativní či deklarované normy, ovšem může konzumenta dokonce vážně ohrozit. Takové výrobky je třeba ihned stáhnout z prodeje a informovat zákazníky o tom, aby je v žádném případě nejedli.

Výrobek hlavně nejezte

Přesně to teď dělá Lidl s jedním ze svých velmi oblíbených produktů. Jde o zástupce řady kozích sýrů od francouzské společnosti Societe Fromagere de Riblaire, kterou však obchodní řetězec prodává pod vlastní značkou Pilos.

Konkrétně jde o kozí sýr s bílou plísní ve tvaru rolky v balení o obsahu 200 gramů. Minimální trvanlivost stahovaného produktu je 29. září 2022.

Lidl je poměrně skoupý na odůvodnění stažení výrobku, ale podle všeho je velmi závažné. Uvádí se, že může obsahovat kovové kontaminanty. K tomu obvykle dochází, když se například poškodí výrobní stroj. V důsledku toho se mohou ve výrobku nacházet kovové části.

Foto: Shutterstock

Produkt můžete vrátit

Sám Lidl uvádí, že v případě konzumace by mohlo dojít k poranění, což si pochopitelně nikdo nepřeje. Pakliže máte produkt doma, můžete ho vrátit v kterékoliv prodejně Lidlu, a to i bez nákupního dokladu. Dostanete zpět peníze.

Důležité je dodat, že stažení se týká pouze jednoho konkrétního a výše uvedeného produktu. Ostatní kozí sýry by měly být v pořádku.

Foto: Shutterstock

Autor: Anna Štěpánková

Redaktorka magazínu AAzdravi.cz. Zkušená a respektovaná novinářka prošla za posledních 20 let redakcemi tištěných i online deníků, aby následně našla svou zálibu v tvorbě magazínových textů.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
2 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
Bc. Pavel Šimeček
Bc. Pavel Šimeček
1 rok

Jestli v tom byly kusy železa, možná o tom mohli informovat nějak plošněji, aby se o tom třeba někdo dověděl.

Karel
Karel
1 rok

Tak vyhodit nebo vrátit?😂😂😂