Lidl zvýšil prodavačkám platy. Tolik? Češi nevěří vlastním očím, většina tolik nevydělá

Ačkoliv se neustále mluví o tom, jaká tu panuje krize, ve skutečnosti je až překvapivé, jak to lidé v České republice dobře zvládají. Všechno je sice podstatně dražší a inflace skutečně představuje problém, na druhou stranu tu zcela chybí další důležitý prvek každé hospodářské krize, a tím je vysoká nezaměstnanost.

Velmi solidní peníze

Možná se to nezdá, ale právě ztráta pracovního místa je z hlediska ekonomického zajištění člověka naprosto klíčová. Pokud mu zdraží potraviny a energie, dokáže to z existujícího příjmu stále nějak uhrát, ovšem pokud o plat přijde, dostává se do skutečně obtížné situace.

A můžeme být rádi, že nezaměstnanost v Česku absolutně žádným problémem není. Ba právě naopak, firmy by si ve skutečnosti přály, aby byla o něco vyšší a mohly si tak vybírat ze zájemců o práci. Takto musí brát doslova kohokoliv a navíc mu ještě musí nabídnout velmi zajímavé platové ohodnocení. Vždyť podle metriky Evropské unie je u nás nezaměstnanost pouhého 2,2 %, což nás řadí na první místo.

Některé firmy na to jdou po svém a zaměstnance začínají skutečně hodně přeplácet. Na Twitteru na to upozornila Markéta Brzobohatá, která zveřejnila náborovou reklamní tabuli. Ta láká prodavačku – vedoucí směny na nástupní mzdu ve výši 36 100, která se po odpracovaných třech letech navýší na 39 100 korun. A to vše s šesti týdny dovolené, přičemž ze zákona se dávají pouze čtyři. Dva týdny volna tak máte proplacené navíc.

Foto: Shutterstock

Je to trend

Lidé se nad takovým platem podivovali a většina konstatovala, že tolik peněz nemá. Další se ovšem vyjadřovali chápavě s tím, že kdo chce, může se v Lidlu nechat zaměstnat, ať si vyzkouší, jak obtížná práce to je.

Pravdou je, že Lidl nedávno oznámil navýšení platů. Běžná prodavačka dostane nástupní mzdu ve výši 32 300 korun, přičemž ta se po třech letech zvýší na 35 600 korun. Reagovat museli také ostatní obchodní řetězce, které rovněž platy zvyšovaly. Mezi prodavačkami je ale dobře známou věcí, že ty z Lidlu jsou jakousi šlechtou, protože se mají zdaleka nejlépe.

Foto: Shutterstock

Autor: Tereza Vávrová

Redaktorka magazínu AAzdravi.cz. Dlouhodobě se zajímá o spotřebitelská a ekonomická témata, která mají vliv na životy lidí. Prošla řadou médií, kde získala velké množství zkušeností o tom, co je opravdu důležité.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
6 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
Jana
Jana
1 rok

Hlavně ti co to píšou by si měli uvědomit že ten plat je za 40 hodin,což nemají všichni, tudíž mají o to nižší plat.takže by si měli zjistit fakta.

Lida
Lida
1 rok

V Lidlu pracuji 5 let a moje mzda v hrubém nepřekročila 30 000 Kč, nevím kam na takové blbosti chodíte. Akorát se zvyšuje výkon!!!

Jarka
Jarka
1 rok

Váš článek mi přijde velmi nepřesný. Nemíchejte jablka a hrušky. V titulku píšete prodavačka a až v textu vedoucí pozici. To je jako byste napsala, že přidali oparátorům a nakonec uvedla plat směnového mistra. Další věc, platy se liší podle kraje. Za mě důležitá informace. Nebudeme přeci srovnávat živobytí v Praze a v jiných krajích. Možná byste měla udělat průměr. Když už píšete článek, dejte si tu práci a napište všechny informace. Prodavačky v Lidlu mají jen ten hrubý plat z bilboardů, žádné bonusy ani odměny. Pracují na výkon. V ostatních prodejnách tohle neznají. Plat přidali o pár set korun… Číst vice »

Fanda
Fanda
1 rok

Nazvat Vedoucí směny prodavačkou, tak to už naznačuje vypovídající hodnotu celého článku kde autorka nemá žádnou páru o tom co ta práce obnáší.
A o šlechtě 🤣🤣🤣 V Lidlu holky pracují za dvě takže mají ty peníze více než zasloužené

Vladimír
Vladimír
1 rok

Jestli je to k Lidlu …tak vedoucí je jen jedna a hlavní zodpovědnost za manko a další…. někteří zákazníci jedí v krámě a nikdo jim nebude pumpovat žaludek ….

Zvoník
Zvoník
1 rok
Reply to  Vladimír

Česká závist je nepřekonatelná!