U Lidlu už si elektroauto zadarmo nenabijete

Obchodní řetězec Lidl byl v České republice průkopníkem celé řady trendů, které se později ustálily a dnes jsou již pevnou nabídkou většiny řetězců. V tomto směru pokračuje i nadále, avšak někdy dochází i k tomu, že z nastoleného trendu musí ustoupit, protože se objeví nové okolnosti.

Češi se zrovna nevyznamenali

To se teď stalo s jednou z největších výhod, které Lidl zákazníkům poskytoval, a sice bezplatným dobíjením elektromobilů u jeho prodejen. To fungovalo už od roku 2017, kdy společnost začala instalovat první dobíjecí stanice na svá parkoviště. V této expanzi celou dobu pokračovala a nabízela lidem řadu let velký benefit, že si mohou svůj elektromobil dobít zadarmo.

Pochopitelně to bylo zamýšleno tak, že k dobíjecí stanici přistaví svůj vůz ten, kdo jde do obchodu zrovna nakupovat a třeba za půl hodiny toto lukrativní místo opět uvolní pro další. Nedobije si tak plnou kapacitu, ale jen využije času, kdy auto stojí a dostane energii zdarma.

Nebyli by to ale Češi, kdyby to nezačali zneužívat. Dobíjecí stanice byly permanentně plné, a to bohužel už řidičů, kteří do obchodu ani vůbec nešli. Nebylo výjimkou ani to, že si zde dobíjeli kurýři či taxikáři. Pro běžné zákazníky se tak dobíjecí stanice u Lidlu staly naopak nepoužitelnými.

Foto: Shutterstock

Světlá budoucnost

To se ale v loňském roce změnilo. Lidl totiž možnost bezplatného dobíjení elektrických vozidel zničehonic zrušil. Svou roli zřejmě hrála i čím dál tím dražší elektřina. Zatímco před pár lety byla velmi levná, dnes už plné dobití vozu často cenově soutěží s natankováním plné nádrže.

V současné době jsou tak dobíjecí stanice u Lidlu jako každé jiné. Cena za kilowatthodinu je nastavena poměrně příznivě, avšak zákazníci si stěžují, že musí utratit minimálně 100 korun, kdy tato částka je stržena v každém případě, a navíc dochází k blokaci větší částky na platební kartě. Ta je uvolněna až za pár dní.

Lidl nicméně slibuje poměrně zajímavou věc. A to, že dobíjení elektromobilů u svých stanic integruje do aplikace Lidl Plus. Zde by zákazníkům opět mohl nabídnout nejrůznější zvýhodnění. Lze si představit například to, že za nákup v určité výši dostanete nějaké kilowatthodiny zdarma apod.

Foto: Shutterstock

Autor: Petr Vavrenka

Redaktor magazínu AAzdravi.cz. Vystudoval VŠE a publikační činnosti se věnuje od roku 2005 v médiích jako MF DNES, ČT24 nebo Koktejl.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
1 Komentář
Inline Feedbacks
View all comments
Petr
Petr
1 rok

Benzín nebo naftu vám také nikdo zadarmo nedá. Takže můžete li si pořídit elektromobil, můžete i platit za nabíjení. Nebo snad není normální za služby platit?

Last edited 1 rok by Petr