Zkušená hospodyně dává do mrazáku vždy kus alobalu. Důvod je očividný a úspora obrovská

Stříbrná fólie, známá také jako alobal, je v domácnosti velmi užitečná. Má mnoho využití v kuchyni, například pro pečení, aby se vrchní strana pokrmu nepřipálila, nebo pro uchovávání zbytků jídla. Navíc, i když je alobal velmi tenký, dokáže udržet teplotu jídla po delší dobu. Už jste ho zkoušeli použít v mrazáku?

Alobal vám pomůže s námrazou

Ať už máte v domě starší nebo novější model ledničky, v mrazáku se vždy mohou vytvořit vrstvy ledu, které mohou komplikovat otevírání zásuvek. Abyste tento problém vyřešili, je nutné mrazák odmrazit.

Jedním způsobem, jak se vyhnout častému odmrazování, je použít alobal. Vyprázdněte mrazák a rozložte alobal na vnitřních stěnách. Led se bude tvořit pouze na alobalové vrstvě, kterou lze snadno vytáhnout a vyměnit, když je potřeba.

Skladování potravin v alobalu

Alobal je skvělý pro skladování potravin v mrazáku. Balení potravin do obalových materiálů, které umožňují skladování bez přebytečného vzduchu, pomáhá udržet potraviny čerstvější po delší dobu. Alobal je vynikající volbou, protože ho lze snadno přizpůsobit potravině, kterou potřebujete uskladnit. Můžete do něj zabalit ryby, maso, zeleninu, dezerty a mnoho dalšího. Vakuovací sáčky jsou také dobrou volbou. Nezapomeňte označit obsah alobalu nebo sáčku s identifikací potraviny, kterou skladujete, abyste ji snadno našli.

Foto: Shutterstock

Jak často odmrazovat mrazák?

Bez ohledu na to, zda máte mrazák nebo chladničku s funkcí No Frost, pro udržení efektivity mrazení, dlouhé životnosti spotřebiče a dobrých skladovacích podmínek pro potraviny, je důležité provádět odmrazování mrazáku alespoň jednou ročně, ideálně dvakrát ročně.

Je nejlepší odmrazovat mrazák během chladného počasí, aby se potraviny nezačaly tát, než je znovu vložíte do mrazáku. Můžete je vložit do přepravky a zabalit do utěrek pro udržení nízké teploty. Alternativně můžete použít cestovní lednici.

Foto: Shutterstock

Autor: Kristýna Lorencová

Redaktorka serveru AAzdravi.cz.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
1 Komentář
Inline Feedbacks
View all comments
Aster
Aster
1 rok

Mrazáks funkcí No Frost není třeba odmrazovat – leda občas vyčistit – pokud se přesto tvoří led, znamená to jedno – špatné těsnění dveří.

Potrviny zmrazené na -24°C vydrží beze změny min 24hod .

Balit potraviny do alobalu? Dost nemožné, když mám kýtu s kostí, nebo hřbet s žebry – ostré hrany kostí rozervou alobal – protože třeba u jehněčí kýty se kost půlí – jinak by to byl oběd pro regiment – stejně tak hřbet s žebry i bez nich.