Málo známé signály, že tělo sužuje vážná choroba. Projeví se na patě nebo ve vlasech

Péči o své tělo, pleť a vlasy věnujete spoustu času? Naučte se rozeznávat signály, kterými vaše tělo říká, že není něco v pořádku, a poskytněte mu tu pravou péči. Díky ní si budete připadat více atraktivní a výsledky poznáte i na svém zdraví.

Vlasy bez lesku

Toužíte po dokonalých vlasech jako ze žurnálu? Chcete, aby vaše hustá, lesklá a hebká hříva byla vaší chloubou? Otestujte si, jaký je jejich skutečný stav. Vložte pramínek suchých, čerstvě umytých vlasů do skleničky s vodou. Pokud klesnou na dno, je jejich pórovitost vysoká. Velmi rychle absorbují kosmetické produkty, kterými o ně pečujete, a mohou mít tendenci se vlnit. Vysoká pórovitost poukazuje na větší poškození. Abyste vlasy uhladili, používejte oleje nebo másla, které mají hutnou strukturu. Každý týden si dopřejte hloubkovou kúru na vlasy.  

Třepivé nehty a záděry

Nehty jsou zrcadlem životního stylu, ale také počasí. Lámání a třepení nehtů může způsobit venkovní chlad a častá změna teplot. Zkuste jako v předchozím případě sáhnout po železu a častěji doplňujte tekutiny. Nedochází ke zlepšení? Zpozorněte, může jít o nedostatečnou činnost štítné žlázy, nemoc plic nebo ledvin. Bíle skvrnky na nehtech bývají způsobeny alergií, plísňovou infekcí, zraněním, nebo nedostatkem minerálů.

Hluboké vrásky na krku

Hluboké vrásky na krku mohou být znakem, že tělo přichází o vápník a, především u žen v období menopauzy, dochází k řídnutí kostí. Proto je pro vás důležité pravidelně doplňovat vápník a vitamín D, který vstřebávání vápníku pomáhá. Jeho benefitem je také podpora odolnosti organismu. Vrásky mohou být také znakem zhoršené funkce štítné žlázy. Neléčí-li se, na krku se objevují hluboké rýhy a dochází k šupinatění pokožky.

Drsné nohy, které ničí vaše ponožky

Kvalitní pedikúra a promazávání od tohoto problému často pomohou. Kůže v této části těla je extrémně namáhaná a také citlivá na teplotní změny. Ke zhoršení dochází v zimě i v létě, pokud běháte bosí v mokré trávě. Silně rozpraskaná chodidla mohou poukazovat na vážnější problém jako je cukrovka nebo ekzém.

Foto: Shutterstock

Ranky v ústech

Pokud jste alergik, kouříte, nebo máte zánět v ústech, mohou se vám v ústech vytvářet malé vřídky. Jestli ale ani jedno z těchto tvrzení neplatí, je pravděpodobnou příčinou nedostatek vitamínu B12, železa nebo kyseliny listové. Zpozorněte, jestli je váš stav doprovázen i únavou, závratěmi nebo svalovou slabostí. Ke zvýšení množství vitamínů a minerálů v těle využijte kvalitní potravinové doplňky, nebo zkuste změnit svůj jídelníček. Kvalitní zelená zelenina doplnění těchto prvků pomůže.

Unavené oči s otoky

Oteklé oči mohou být kromě alergické reakce a infekce způsobeny nadměrnou konzumací soli. Ta způsobuje, že se v našem těle a na tváři hromadí tekutina, která tyto otoky způsobuje. Recept na odstranění je tedy jednoduchý, snižte přísun soli. K prevenci a také jako úleva od oteklých očí slouží vychlazený sáček od černého čaje. Výhodná pro vaši pleť je i krátká masáž obličeje. Pokud otok nemizí, navštivte lékaře.

Citlivá a červená pokožka obličeje

Růžovka neboli rosacea je často skloňovaným onemocněním, které způsobuje začervenání v oblasti tváří, nosu nebo čela. Ve větší míře jí trpí lidé starší 30 let se světlým fototypem. Poznáte ji podle trvajícího začervenání pokožky, návalů horkosti, pupínků nebo viditelných cévek v obličeji. Dá se léčit prostřednictví léků na předpis od vašeho lékaře nebo kvalitní péčí, která je přímo určena na tento typ pleti. V neposlední řadě je možné navštívit specializované zařízení, které viditelné cévky odstraní prostřednictvím laseru.

Autor: Hedvika Hampejsová

Redaktorka serveru AAzdravi.cz.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments