Manažerka tureckého hotelu se tvrdě opřela do Čechů. Co vyvádějí, to se jen tak nevidí

O dovolených vyrážíme do cizích krajů a střetáváme se s příslušníky dalších národů. Češi se obvykle domnívají, že oni sami jsou bezproblémoví, zatímco turisté z jiných zemí vykazují známky chování, které není vnímáno příliš pozitivně, ať už jsou to třeba Rusové, Američané nebo Němci.

Objevují se potíže

Možná vás ale překvapí, že ani na Čechy se v mnoha zemích nedívají zrovna příznivě. Server Mix24.cz přinesl rozhovor s manažerkou tureckého hotelu, paní Hayat, která nejprve nechtěla příliš zabředávat do charakteristik českých turistů, avšak pak na to přeci jen přistoupila.

Velmi negativně je v hotelích vnímán zvyk českých turistů, kdy tito ráno jdou s hotelovými osuškami, které ještě před snídaní rozmístí na několika lehátkách u bazénu a na pláži, aby tak měli pojištěný prostor pro případ potřeby. Tato lehátka však logicky chybí ostatním hostům. Dopředu by se v žádném případě zabírat neměla, pokud je zrovna v ten moment nepotřebujete.

Problémem je také skutečnost, že Češi se nedomluví cizím jazykem, ať už je to angličtina nebo němčina, které v Turecku ovládají. “Velká potíž, kterou tu řešíme skoro každý den, je to, že se Češi prostě nedomluví. Jistě, přijedou s cestovkou, ale delegát tu není pořád přítomen, a oni mají nejrůznější požadavky. Na recepční ale klidně mluví česky nebo sice anglicky, ale nedá se z toho pochopit, co vlastně chtějí,” uvedla manažerka Hayat a dodala, že mají vysledováno, že tito lidé potom nezřídka píší negativní recenze na hotel, protože jim nevyhověl.

Foto: Shutterstock

Není třeba sníst všechno

Samostatným příběhem je potom chování Čechů při stravování. Logicky patří mezi milovníky all inclusive, ale podle manažerky je otázkou, zda tento koncept pochopili. Zdá se totiž, že jejich jediným cílem je se maximálně přejíst, případně si ke stolu nanosit co možná nejvíce jídla a to potom nechat vyhodit. To v hotelích vidí skutečně neradi.

Koncept all inclusive přitom není o tom, že si jdete desetkrát přidat, ale že si kdykoliv můžete vybrat nějaké jídlo a pochopitelně se do sytosti najíst. Ale opravdu o nic nepřicházíte, pokud neochutnáte úplně vše. Lidé si často myslí, že zájezd je naceněn tak, že mohou sníst dvě kila masa denně, ale tak tomu opravdu není.

Foto: Shutterstock

Autor: Anna Štěpánková

Redaktorka magazínu AAzdravi.cz. Zkušená a respektovaná novinářka prošla za posledních 20 let redakcemi tištěných i online deníků, aby následně našla svou zálibu v tvorbě magazínových textů.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
1 Komentář
Inline Feedbacks
View all comments
Harrendorf
Harrendorf
11 měsíců

Nevim co se porad opiraji do ceskych turistu jako kdybychom byli nejaky ekzoti.Pracuju v hotelove restauraci prijdte se podivat jak se chovaji Arabove a jine narodnosti naberou si plny talire z cehos snedi ani ne čtvrtinu hlavne ze se vsude tvrdi jaci jsou to chudaci stul a pod stolem to nevypada jako po lidech ,deti nechaji hulakat a behat po celem hotelu a ty pokoje v jakem stavu je po sobe zanechaji eňo něňo🤮

Last edited 11 měsíců by Harrendorf