Nejrychlejší způsob přípravy palačinek. Za pár minut jich bude obrovské množství, a to bez nepořádku

Kdo by nemiloval palačinky! Děti, dospělí i starší, snad každý si rád dá sladkou palačinku s marmeládou, ovocem či šlehačkou anebo si ji usmaží naslano třeba s masem, sýrem nebo špenátem. A dnes pro vás máme trik, jak si takovou palačinku udělat ještě jednodušeji než obvykle – a tudíž z toho mít ještě větší radost.

Budete potřebovat plastovou lahev a trychtýř

Při přípravě palačinek rozhodně nemusíte zamazat spoustu nádobí a celou kuchyň. Těsto si totiž můžete velmi jednoduše připravit v obyčejné PET lahvi od minerálky. Připravte si všechny suroviny – tedy hladkou mouku (či takovou, kterou používáte, třeba špaldovou), mléko, rozšlehané vejce, trochu oleje a špetku soli. Chcete-li dělat sladké palačinky, můžete přidat i trochu cukru, ale není to nutné, protože sladké věci budete dávat navrch.

Do hrdla plastové láhve vložte trychtýř a skrz něj nasypte a nalijte všechny suroviny dovnitř. Poté lahev zavřete, velmi pevně utáhněte a pořádně promíchejte. Třepejte s lahví tak dlouho, dokud se všechno nespojí v dokonale hladké těsto.

Těsto lijte rovnou z lahve

Kromě toho, že si tímto způsobem ušetříte práci se šleháním a mytím nádobí, má tento způsob ještě jednu výhodu. Těsto se z hrdla lahve bude lít na pánev rovnoměrně a budete tak schopní vytvořit pěknou, tenkou palačinku.

Pak už jen stačí smažit. Kromě pánve jste neumazali vlastně žádné nádobí a nemusíte nic uklízet – z palačinek se tak může stát třeba rychlá snídaně nebo večeře, když se vám nechce po práci začínat vařit něco složitého.

Zdroj: YouTube

Těsto vydrží v lahvi i jeden či dva dny

Pokud si těsto připravíte v lahvi a pak ji dáte do ledničky, vydrží vám tam i do druhého dne, případně i 48 hodin. Můžete si ho tak připravit dopředu nebo si ho třeba polovinu nechat na další den. Než ho začnete znovu používat, pořádně lahev protřepte, ať se suroviny znovu spojí a těsto má tu správnou konzistenci.

Foto: Shutterstock, zdroj: FoodReoublic, Betweencarpools

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments