Masáže, které tělu ubližují. Návštěvě určitých procedur se raději vyhněte

Masáž může být skvělou formou odpočinku a nabírání nové energie, avšak ne každý je schopen ji provádět tak, aby byla tělu prospěšná. Při volbě masážního salonu je třeba hledět na profesionalitu masérů a volit jen ověřená místa, kde nabízejí kvalitní služby. V opačném případě si zaděláváte na zdravotní obtíže, které vám mohou způsobit.

Rehabilitační zařízení je nejlepší volbou pro zdraví

Pokud trpíte bolestmi, je na místě nejprve navštívit lékaře, který posoudí váš zdravotní stav. Až vyloučí různá zranění a zdravotní problémy, může vás dle svého uvážení poslat na rehabilitační masáže, které proplácí pojišťovna.  Jestliže se budete snažit tento způsob obejít, protože se neradi objednáváte a čekáte u doktora, určitě se vám naskytne možnost jít do levnějšího salonu. Této variantě se v případě bolestí raději vyhněte, nebo si zaděláte na mnohem horší obtíže.

Různé formy masáží

Masážní salony nabízejí spoustu různých procedur od teplých zábalů, po aroma masáže. Vždy vztahujte konkrétní masáž na svůj zdravotní stav. Pokud se vydáte na zahřívání lávovými kameny a přitom víte, že jste na oblast ledvin nebo jiné části citliví, můžete svým zádům pořádně zatopit. Aroma masáže využívají různých olejů, proto by se měl masér vždy dopředu zeptat na vaše alergie a zdravotní problémy.

Necitlivé zacházení

Vždy se ptejte po předchozích recenzích. Neodevzdávejte své tělo jako pokusný králík na lůžko někomu, kdo se před vámi masáži ještě nevěnoval. V dnešní době internetu a různých online diskuzí se raději poptejte na vámi zvolený salon a zjistěte, jak byli ostatní zákazníci spokojeni.

Pokud se masér více než na vaše uvolnění soustředí na mluvení s vámi, nebo používá necitlivé a tvrdé pohyby, nebojte se masáž přerušit a odejít. Profesionálové dávají důraz především na vaše soukromí, na skutečnost, že se cítíte pohodlně a na vhodně zvolené místo. Doplňující hudba nebo příjemné náčiní jsou třešničkou na dortu salonu, který o své zákazníky pečuje, jak se patří.

Autor: Tereza Málková

Zdravý životní styl a objevování nových receptů je něco, co ji vždy naplňovalo, a proto se zde s vámi dělí o své poznatky.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
3 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments