Pokud vás zajímá, zda-li je zdravější rychlá a studená sprcha nebo dlouhé a horké koupele, máme pro vás odpověď. Pravdou je, že ani jedna možnost není zdravá, pokud je prováděna dlouhodobě. Každá z těchto variant je vhodná v jiné situaci, a proto je dobré je střídat.
Relaxace v horké vaně
Pokud se rozhodnete napustit si vanu plnou teplé vody, konejte tak pouze v případě, že se chcete uvolnit a dopřát svému tělu zasloužený odpočinek. Vyšší teplota vody totiž roztahuje cévy, otevírá póry a uvolňuje svalové napětí.
Pokud do vody přidáte léčivou sůl s příjemným aroma, regenerační olejíčky a pěnu, budete se cítit jako znovuzrození. Díky tomu, že se roztáhnou póry budete moci pečlivěji provést kosmetické čištění, ať už obličeje nebo těla, například ve formě peelingu.
Kdy je horká koupel nevhodná
Pokud trpíte na nemocné srdce, raději se této formě koupele vyhněte. Stejně tak učiňte v případě špatného tlaku.
Studená nebo vlažná sprcha
Ve střídání vlažné a studené vody si libují zejména sportovci a lidé, kteří si snaží udržet pevné zdraví. Pokud budete alespoň občas praktikovat tento postup, můžete snadno oddálit celulitidu na problematických místech, zlepšit krevní oběh a posílit imunitu.
Zdravotní problémy a choroby
Jedinci, kteří trpí na mykózy a různá kožní onemocnění by se neměli vystavovat koupelím vůbec. Senzitivní kůže opravdu ocení, pokud s ní budete zacházet jako s jemným peříčkem a nevystavovat ji zbytečným teplotám a dlouhému koupání. Ekzémy se vlivem namáčení mohou zhoršit svému nositeli přivodit nepříjemné pocity svědění a pálení.
Pozor na agresivní kosmetiku
Ať už se rozhodnete pro koupel, či sprchu, je důležité mít na paměti, že kůže se stává velmi citlivým místem a měli bychom o něj pečovat s velkou starostí. Kosmetické produkty vybírejte pečlivě a věnujte pozornost složení, které by nemělo obsahovat žádné parabeny a další zbytečné škodlivé látky.