Med jako zázračný pomocník. Pro dlouhodobě dobrou kondici stačí lžička denně

Hledáte dostupného pomocníka, který vás bude udržovat v kondici? Možná, že ho máte i u sebe doma. Řeč je o medu, který se na první pohled tváří jen jako sladká pochoutka, s tělem ale dokáže divy. Vyzkoušejte jeho prospěšné účinky.

Včelí med

I když najdete v regálech obchodů celou řadu medů, nejvíce zdraví prospěšný je ten včelí. Ptáte se, proč má med v obchodě tak vysokou cenu a u včelaře na farmě mnohdy ještě vyšší? Včela musí obletět nespočet květin, aby byla schopna vytvořit tuto směs, která je převážně z cukrů.

Jedná se však o jednoduché cukry, které tělo umí snadno zpracovat, a proto má med proti průmyslově zpracovaným potravinám jednu výhodu. Cukr, který obsahuje, se hodí pro všechny, kteří mají nějakou fyzickou aktivitu, omezují nezdravé jídlo a zároveň si občas chtějí pochutnat na sladkém.

Vnější použití

Než se rozhodnete med konzumovat, myslete také na jeho vnější účinky. Popáleniny, nebo bodné rány dokáže účinně zklidnit a místo se lépe hojí.

Minerály

Kromě toho, že se med pyšní obsahem jednoduchých cukrů, skrývá také mnoho různých minerálů, jako je jód, měď, železo, vápník, hořčík a spousta dalších. Ty mohou posilovat vlasy, kosti, nehty, pokožku, ale i celkově zlepšovat zdraví jedince.

Složení medu pečuje o krevní tlak, zklidňuje žaludek, a dokonce dokáže vyhlásit válku i některým bakteriím, které se snaží tělo oslabit.

Nepočítejte ovečky

Lžička medu rozpuštěná ve vlažném mléce může s vaším tělem udělat divy. Jestliže jste při usínání zvyklí na nekonečné počítání oveček, vyzkoušejte tento malý trik a uvidíte, že budete spát jako nemluvně.

Zmírněte příznaky nachlazení

Podzimní dny pomalu přicházejí a s nimi jde ruku v ruce také sychravé počasí. Nenechte se zaskočit prochladnutím. Do vlažného čaje dávejte lžičku medu, která funguje jako balzám na průdušky a zklidňuje podráždění v krku.

Foto: Freepik

Autor: Tereza Málková

Zdravý životní styl a objevování nových receptů je něco, co ji vždy naplňovalo, a proto se zde s vámi dělí o své poznatky.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments