Měl obrovské účty za elektřinu. Když vylezl na půdu, bylo okamžitě jasno. Běžná věc, okamžitě zkontrolujte, jinak se nedoplatíte

V minulých letech vás vyšší spotřeba energií nemusela trápit. Jednotková cena za kilowatthodinu totiž nebyla nikterak vysoká, a tak lidé nebyli nuceni nijak zvlášť spořit. To se ale změnilo a každý se teď snaží najít způsob, jak spotřebu elektřiny co nejvíce snížit. Její cena je totiž oproti dřívějšku několikanásobná a nedoplatky mohou být vysoké.

Stane se to každému

Obzvlášť, když máte v domácnosti nějakou tu černou díru, o které nevíte a která vám spotřebovává značné množství elektřiny. Bohužel je to poměrně časté a je to potom důvod toho, že lidé musí platit tisíce korun v rámci vyúčtování.

Podobný problém nedávno odhalil jeden majitel domu ve Spojených státech amerických. Měl vlastně štěstí v neštěstí. Jednoho dne sfoukl silný vítr kus jeho střechy na domě, a tak musel vylézt do podkroví, aby vše opravil. Když se ale na půdu vyšplhal, zjistil opravdu nepěknou věc.

Máme postaveno už celé dva roky a celou dobu tady svítila žárovka,” uvedl dotyčný na sociální síti. Někdo zkrátka nechal žárovku svítit, nikdo si toho nevšiml, a protože se půda nevyužívala, prostě se svítilo a svítilo. Pochopitelně to také spotřebovalo značné množství energie.

Foto: Shutterstock

Dávejte si pozor

Muž si přitom na úsporách energií zakládá a celou rodinu pravidelně hlídá, zda zhasínají tam, kde už nejsou apod. Pochopitelně má sám na sebe teď zlost, že se na půdu nezašel podívat dříve. Mohl by tak ušetřit značné množství peněz.

Z toho vyplývá ponaučení, že byste měli vědět, co se ve vaší domácnosti děje a také byste měli mít pod kontrolou všechny možné odebíratele energií.

Foto: Shutterstock

Autor: Tereza Vávrová

Redaktorka magazínu AAzdravi.cz. Dlouhodobě se zajímá o spotřebitelská a ekonomická témata, která mají vliv na životy lidí. Prošla řadou médií, kde získala velké množství zkušeností o tom, co je opravdu důležité.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
4 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
Michal
Michal
1 rok

… co dělaj ty bulici v Americe, tady nikoho nezajímá!

Eva
Eva
1 rok
Reply to  Michal

👍👍👍

Jara
Jara
1 rok
Reply to  Michal

Hlavně obří účet a jedna žárovka.

Josef
Josef
1 rok
Reply to  Jara

U vas v rusku je to tak drsne? Tam bych nechtel zit 😛