Měsíc narození ovlivňuje zdraví po celý život. Zjistěte, jaké nemoci vám hrozí a předcházejte jim

Možná jste o tom dodnes neměli ani ponětí, ale měsíc, ve kterém jste se narodili, ovlivňuje nejen vaši osobnost, ale do jisté míry také nemoci, kterými jste nejvíce ohroženi, stejně jako celkový zdravotní stav.

Leden

Pokud jste se narodili v lednu, máte klidnou povahu, skrýváte city a netrpíte depresí. Rizikem jsou žaludeční vředy, zácpa, migrény a srdeční záchvaty. Muži narození v lednu trpí potížemi se štítnou žlázou 3x méně než ti, narození v září.

Únor

Lidé narození v únoru jsou velmi inteligentní a pečliví. Častěji však mívají problémy se štítnou žlázou a artritidou. Mužům hrozí srdeční choroby a ženám trombóza.

Březen

Lidé narození v březnu jsou veselí, pozitivní a optimističtí. Mužům hrozí astma, šedý zákal a srdeční choroby. Ženám revma, zácpa, záněty svalů a šlach.

Duben

Pokud jste se narodili v dubnu, máte veselou a optimistickou povahu. Muži mohou trpět astmatem a problémy se štítnou žlázou. Ženy mívají bronchitidu a onkologická onemocnění. Obě pohlaví trápí osteoporóza.

Květen

I květnoví lidé jsou optimisté se skvělou náladou. Muži narození v květnu mají sklony k astmatu, depresi a diabetu. Ženy k řídnutí kostí, zácpě, chronickým alergiím.

V květnu narození lidé se s depresí potýkají nejčastěji. / Foto: Freepik

Červen

Lidé narození v červnu jsou pozitivní, ale trápí je změny nálad, které mohou způsobit vážné psychické potíže, jako úzkostné či bipolární poruchy a deprese. Muži mají záněty průdušek a srdeční choroby. Ženy inkontinenci, revma a záněty kloubů.

Červenec

Lidé narození v červenci trpí astmatem, zánětem kloubů, chronickými bolestmi zad, hlavy i krční páteře a onkologickými onemocněními.

Srpen

Muži narození v srpnu, trpí na řídnutí kostí, astma a problémy se štítnou žlázou. Ženy na revma, zánět kloubů a trombózu.

Září

Lidé narození na podzim jsou mírně prchliví a náladoví, ale odolní depresím. Muže trápí řídnutí kostí, záněty štítné žlázy a astma. Ženy onkologická onemocnění.

Říjen

Ženy trápí chudokrevnost a vysoká hladina cholesterolu. Muži narození v říjnu mívají potíže se štítnou žlázou a migrénami.

Pokud jste se narodili v říjnu, máte vyšší riziko migrén. / Foto: Freepik

Listopad

Ženy narozené v listopadu trápí srdeční záchvaty, zácpy a choroby žil. Muži trpí onemocněními kůže, problémy se štítnou žlázou a srdcem.

Prosinec

Muži narození v prosinci trápí šedý zákal, deprese a srdeční choroby. U žen je to astma, trombóza a chronický zánět průdušek.

Foto: Freepik

Autor: Anna Štěpánková

Redaktorka magazínu AAzdravi.cz. Zkušená a respektovaná novinářka prošla za posledních 20 let redakcemi tištěných i online deníků, aby následně našla svou zálibu v tvorbě magazínových textů.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments