Mladý ječmen chrání před cukrovkou i rakovinou

Než ječmen získá svou charakteristicky zlatavou barvu, chlubí se výrazně zeleným odstínem. Jedná se o mladou rostlinu, která je plná živin a prospěšných látek. Proto se ječmen sklízí i předčasně a mele se na jemný prášek. Ten je pak možné přidávat do pití, jogurtů a různých pamlsků. Tato sytě zelená superpotravina slibuje svým uživatelům celkové zlepšení trávení, kvalitnější imunitu a mnoho dalších příznivých účinků.

Zásaditá potravina

Ječmen se v tabulce zásaditých potravin tyčí až na vrcholu. Svým pH hrdě konkuruje mořským řasám a dalším superpotravinám. To je důvod, proč je u příznivců zdravé stravy tak oblíbený. Stačí dvě lžičky denně rozpuštěné ve vodě nebo jako přídavek k různým potravinám. Tělo se díky zelenému nápoji zbaví překyselení, lymfatický systém nebude zatížen, a tím pádem i lépe předejdete civilizačním chorobám, jako je cukrovka, rakovina a mnoho dalších.

Někdo se do jeho výrazné vůně a chuti zamiluje hned poprvé, jiní se musí při konzumaci přemáhat. Pokud patříte mezi ty, kteří s ječmenem bojují, zkuste chuť zjemnit ovocným džusem.

Dejte sbohem střevním potížím

Nápoj, který z mladého ječmene připravíte, upravuje střevní mikroflóru a zbaví vás tak nepříjemných obtíží. Tělo také ocení nový příjem vitaminů jako je C, A, E, mnoho druhů B, minerálů a aminokyselin.

Probuďte se krásnější

Stejně jako i ostatní superpotraviny nepůsobí ječmen při krátkodobém používání. Aby se účinky projevily naplno, dodržujte pravidelný příjem po dobu až několika týdnů. Tělo a krev se začnou postupně pročišťovat.

Již po pár dnech si všimnete zlepšení v oblasti spánku a přísunu nové energie. Dlouhodobý příjem upraví i stav kůže. Pokud trpíte na akné, nadměrné pocení nebo vyrážky, možná budete překvapeni výrazným zlepšením.

Pozor na celiakii

I když je ječmen sklízený předčasně, stále je nevhodný pro ty, kteří se snaží dodržovat bezlepkovou dietu. Lidé trpící celiakií, by se mu měli vyhnout obloukem a stejně tak se nedoporučuje ani těhotným ženám.

Autor: Tereza Málková

Zdravý životní styl a objevování nových receptů je něco, co ji vždy naplňovalo, a proto se zde s vámi dělí o své poznatky.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments