Moderátor České televize udělal hroznou ostudu. Jeho prohlášení je nepochopitelné

Vypadá to, jakoby se obrázek České televize povážlivě hroutil. Pokud je totiž tato instituce reprezentovaná svými nejvýraznějšími představiteli na obrazovkách, nutno říct, že jde o jedno selhání za druhým. To pak dává vodu na mlýn kritikům ČT a ta se ocitá pod tlakem.

Rád hosty poučuje

V nedávné době řešila televize hned dva skandály, kdy se její moderátoři Marek Wollner a Nora Fridrichová měli chovat nevhodně k podřízeným. V prvním případě to vyústilo v odchod, v tom druhém přinejmenším ve veřejné popotahování.

A jakoby se snad svým kolegům chtěl vyrovnat, ostudu udělal také další výrazný moderátor, a to Jakub Železný. Ten je často kritizován za své aktivistické moderování, kdy svým hostům rád nastavuje morální zrcadlo. V této situaci však sám selhal.

Železného kontrolovala hlídka městské policie poté, co zastavil na nepřípustném místě. Vyzvala ho, aby toto místo opustil. Namísto toho, aby tak moderátor učinil, vylezl z vozidla a začal se s policistou dohadovat o tom, že je na něj arogantní. Ze zveřejněných záběrů ale nic takového neplynulo. Vypadalo to spíše tak, že Železný má hysterický záchvat.

Foto: Česká televize

Reflektovat to nebude

Moderátor se nakonec za své chování omluvil, čímž by celá událost mohla skončit. Jenže v rozhovoru pro server Aktuálně pronesl velmi zvláštní slova. Na dotaz, zda incident řešil se svými nadřízenými, odpověděl, že nikoliv a že i kdyby oni to s ním řešit chtěli, je přeci pouze na něm, zda k tomu bude ochoten.

To vypadá, jakoby Železný od svých nadřízených nebyl schopen snést jakoukoliv výtku a nechce ani připustit diskuzi o takovém incidentu, přestože by asi nějaká měla proběhnout, když jde o tak exponovaného moderátora.

Komentář Petra Vavrenky

Foto: Shutterstock

Autor: Petr Vavrenka

Redaktor magazínu AAzdravi.cz. Vystudoval VŠE a publikační činnosti se věnuje od roku 2005 v médiích jako MF DNES, ČT24 nebo Koktejl.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
2 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
Benda
Benda
3 měsíců

A na to se jeste někdo divá ????

Jaromír Jašek
Jaromír Jašek
1 rok

To je správné, když se moderátor chová jako Křupan, tak to chce, aby Jakub Železný odešel do Bohnic a vyhledal primáře jménem Chocholoušek. Jaromír Jašek