Tisíce Čechů neodletí na dovolenou. Zaplatili, ale peníze zmizely. Desítky milionů v háji

V České republice se v minulých měsících odehrál zřejmě gigantický podvod, který má velký dopad na životy poškozených. Ti si totiž zaplatili často velmi drahou dovolenou v exotických destinacích, ovšem teď svorně tvrdí, že nikam neletěli nebo nepoletí, protože jim to nebylo umožněno. Ztratily se zřejmě desítky milionů korun.

Žádný zájezd se nekoná

Všechny případy, kterých jsou stovky až tisíce, spojuje jméno jakési Kristýna Johnson. Ta na sociálních sítích nabízela velmi výhodné zájezdy do exotiky. Chlubila se přitom pozitivními recenzemi a ohlasy údajných spokojených klientů. Jenže ti, kdo jí zaplatili, mají teď ke spokojenosti opravdu hodně daleko. Zájezd se nekonal a peníze vráceny nebyly. Na případ upozornil server TN.cz.

Kristýna Johnson zjevně fungovala jako svého druhu cestovní kancelář nebo to alespoň slibovala. Slibovala organizaci zájezdů, a to často i skupinových, od uhrazení letenek až po ubytování. Jak se ale ukázalo, peníze zmizely, aniž bylo zřejmě kdy cokoliv rezervováno. Klienti totiž tvrdí, že jim letecké společnosti sdělily, že letenky na jejich jméno nikdy nebyly vystaveny.

Příběh se většinou opakoval totožně. Lidé uhradili prostředky za zájezd, přičemž týden před odjezdem jim měly přijít podrobnější informace. To se také stalo, jenže informace byly poněkud odlišné, než si představovali. Organizátorka jim rozesílala textové zprávy o tom, že se zájezd nekoná a že skupina se rozpadla.

Foto: Shutterstock

Už to kdysi zkusila

S některými potom ještě komunikovala o tom, jakým způsobem zájezd nahradit, případně jak vrátit peníze. Ale i to postupně ustalo. Následně žena smazala ze sociálních sítí své profily, přestala odpovídat na emaily a brát telefony. Přibližně 40 milionů korun zůstalo u ní.

Dotyčná teď tvrdí, že peníze nemá a tedy je nemůže vrátit. Poněkud kostrbatě to vysvětluje tak, že měly zůstat u partnerů, tedy leteckých společností či hotelů, ovšem důvod je neznámý.

Lidem už ale začíná docházet, která uhodila. Zjevně se stali obětí podvodu. Žena prostě vybírala peníze za sliby, které nikdy neměla v úmyslu realizovat. Nebylo by to ostatně poprvé, na její pochybné podnikání upozornila už v roce 2019 Česká televize.

Foto: Shutterstock

Autor: Tereza Vávrová

Redaktorka magazínu AAzdravi.cz. Dlouhodobě se zajímá o spotřebitelská a ekonomická témata, která mají vliv na životy lidí. Prošla řadou médií, kde získala velké množství zkušeností o tom, co je opravdu důležité.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
4 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
Shane
Shane
1 rok

Tak ona už to zkusila 3 roky zpět, dokonce o tom byl pořad v ČT…Co dělají naše kontrolní a trestné orgány, že ani na takto zveřejněnou pochybnou činnost nereagují?!
Neměly by chránit veřejnost před podobnými podvodníky?!

Pavel
Pavel
1 rok

Jezdím s Čedokem a vždy bez problémů a spokojen.Byť jen po Evropě. A jak to dopadlo? Je ta baba v klepetech nebo si užívá z nakradeného? To jsem se z toho článku nedozvěděl.

Eduard Chleba
Eduard Chleba
1 rok

Když je někdo tak blbej a posílá peníze této osobě, tak sorry jako, ale ten si to snad i zaslouží 🤭

Tomáš
Tomáš
1 rok
Reply to  Eduard Chleba

👍👍