Nebezpečné módní kousky. Způsobují celulitidu, prochladnutí a problémy s trávením

Není tajemstvím, že módní kousky v minulosti byly často velice nepraktické, nezdravé a z pohledu dnešního člověka navíc absurdní. Stejně je tomu v dnešní době, kdy se spousta lidí oddává módním trendům a zapomínají na zdravý úsudek. Kvůli některým prvkům tak ohrožují své trávení, krevní oběh a pokožku.

Těsné oblečení

Odhaluje smyslné křivky a občas je i příjemné na těle. V současné době se objevují snad všechny kusy oblečení ve variantě “slim“. Pokud se budete snažit pomocí oblečení stáhnout problematické partie například v oblasti trupu, můžete si zadělat na pořádné potíže. Ke správnému trávení je potřeba uvolnit veškeré těsné oblečení, aby se vám dobře dýchalo a necítili jste tlak v oblasti žaludku.

Nejen v místě trupu je těsné oblečení nevhodné. Mnohými oblíbené slim jeans při pravidelném nošení zabraňují správnému krevnímu oběhu a způsobují problémy.

Latex

Veškeré materiály, které nenesou ani známku prodyšnosti dávají tělu pořádně zabrat. Pokud v latexových kalhotách strávíte dlouhý čas, je pravděpodobné, že se zpotíte a zapaříte. V těchto místech se pak začnou tvořit nepříjemné bakterie, které dokáží vyvolat i zánět močového měchýře.

Stejné obtíže můžeme sledovat u spodního prádla, které není vyrobeno z bavlny, ale z umělých látek. Genitálie tak nemohou “dýchat”, a často pak míříme ke svému lékaři.

Umělé látky

Bavlna, len a další přírodní látky se staly téměř výsadou luxusních značek. Levné módní kousky, které s každou sezónou přicházejí do našich obchodů jsou z materiálů, které často neumíme ani pojmenovat. Cedulka nese procenta polyesteru, nylonu, elastanu a mnoha dalších látek. Tyto materiály jsou velmi levné, a přestože za ně v obchodě utratíme vysoké částky, na kvalitě jim to nepřidá.

Kromě toho, že jsou látky značně nekvalitní, je vaše pokožka téměř v soustavném kontaktu s umělou hmotou. Proto se často objevují alergické reakce, vyrážky a pocení.

Autor: Tereza Hotovcová

Zdravý životní styl a objevování nových receptů je něco, co ji vždy naplňovalo, a proto se zde s vámi dělí o své poznatky.