Mokré boty vám okamžitě uschnou do 20 minut. Je na to úžasný způsob

Vlhké či dokonce mokré boty nejsou v zimě ničím překvapivým, nicméně dokáží pěkně potrápit. Zvlášť když je zapomene důkladně vysušit a další den vás v nich zebou nohy. Jak boty rychle, efektivně a bezpečně usušit, a to klidně i za pomoci starých dobrých rad našich babiček?

Nepokládat na radiátor

To nejhorší, co můžete udělat, je nechat boty uschnout na přímém slunci, v troubě, poblíž krbu nebo na zapnutém radiátoru. Tak intenzivní teplo často boty nehezky zdeformuje, často způsobí i popraskání podrážky.

Nesušit fénem

Možná, že vás napadne „dobrý“ nápad usušit boty vysoušečem na vlasy, nicméně na to okamžitě zapomeňte. Proud horkého vzduchu z fénu by totiž mohl poškodit svršek boty nebo narušit lepidlo.

Jak sušit obuv?

Neagresivně, přirozeně, při pokojové teplotě a na vzduchu. Aby boty co nejrychleji uschly také vevnitř, potřebují být vystlány nějakým savým materiálem. Vyzkoušet můžete následující.

Foto: Shutterstock

Kuchyňské utěrky nebo toaletní papír

V domácnosti velice oblíbené kuchyňské utěrky nebo také papírové ručníky upotřebíte i při sušení bot. Vystelte jimi vnitřek bot, to proto, aby neztratily svůj tvar. Podobně poslouží také toaletní papír, nicméně je jemnější, takže bude nejspíš potřeba jej častěji vyměňovat.

Fungují také noviny

Velmi dobrou práci odvede také novinový papír. Zmuchlat, vložit do bot a dle potřeby vyměňovat. Jen pozor, vyhněte se novinám barevným, inkoust by se pak mohl vstřebat do podšívky a dlouhodobě pak špinit nohy.

Rýže

Materiálem, který úplně perfektně pohlcuje vodu, je rýže. Rýži můžete nasypat do textilního sáčku a ten vložit do bot. Jakmile rýže uvnitř začne být vlhká, opět výplň vyměňte. A dalším benefitem může být, že rýže výborně pohlcuje zápach.

Foto: Shutterstock

Autor: Hana Bordovská

Redaktorka serveru AAzdravi.cz

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments