Moravec z ČT to pořádně přepískl. Lidé raději přepínali, tohle je konečná

Mnozí se oprávněně ptají, jak je možné, že veřejnoprávní televize udržuje tak mizerný hlavní diskuzní pořad. Relevantní hosté už do Otázek Václava Moravce odmítají chodit, což se sice Česká televize snaží převracet v dojem, že zde čelí skutečně nepříjemným dotazům, což se jim nechce.

Velké selhání

Jenže otázky mají i moderátoři na TV Nova nebo TV Prima, které si mezitím vybudovaly respektované nedělní diskuzní pořady, a do jejich studia zavítají většinou ochotně všichni. Problém je tedy třeba hledat někde jinde.

Pravdou je, že svého času plnily OVM důležitou roli a o tom, co na obrazovce zaznělo, se v následujícím týdnu skutečně mluvilo, jak zněl jeden ze sloganů pořadu. Jenže to už je dávno pryč. Dnes většina lidí vůbec neví, kdo do České televize zavítal, co se tam řešilo a jaké byly výstupy. Debaty totiž už nic nepřinášejí, jsou pořád stejné a dokola se v nich točí úzký okruh hostů.

Na to teď upozornil mediální analytik Ondřej Fér. Podle něj byl ansámbl hostů, kteří se v pořadu objevili, silně nedůstojný. Šlo o hlavní ekonomku Raiffeisenbanky, která mimochodem stále působí v Rusku a nechce odtud odejít. Dále šlo o bývalého guvernéra České národní banky Jiřího Rusnoka, který je v OVM pečený vařený, jakkoliv už žádnou funkci nezastává. A do třetice se potom přidala Jana Maláčová, která reprezentovala stranu bez jakéhokoliv zastoupení ve Sněmovně.

Foto: Shutterstock

Proč to ještě nevypli?

Tito lidé potom měli za úkol diskutovat o cenovém vývoji v České republice a o tom, zda zákazníci konečně začnou utrácet. Pochopitelně to podle toho vypadalo a skoro se na to nedalo koukat.

Čtěte také: Česká televize potřebuje více peněz. Bude se platit i za mobil?

Je velkou otázkou, proč někdo v České televizi nezavelí, že takhle už se to dělat nedá a že je třeba něčeho úplně nového, co by odpovídalo době a co by nebylo natolik zatíženo minulostí. Do televize přitom nastoupil nový ředitel Jan Souček, a přesto zůstává tato záležitost stále při starém.

Foto: Česká televize

Autor: Anna Štěpánková

Redaktorka magazínu AAzdravi.cz. Zkušená a respektovaná novinářka prošla za posledních 20 let redakcemi tištěných i online deníků, aby následně našla svou zálibu v tvorbě magazínových textů.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments