Moudří lidé začali žehlit kostkou ledu. Je z toho hit internetu, žehličku už vyhodili

Žehlení je natolik časově i fyzicky náročná činnost, že vítáme každého užitečného pomocníka. Někteří se žehlení prádla vzali úplně a skládají ze sušáků, jiní naplno využívají sušičku. Ani ta ale nezaručuje stoprocentní výsledek. Poradíme vám, jak si usnadnit žehlení.

Sušička nepostradatelný pomocník

Dát prádlo do pračky, srovnat jej do koše na prádlo, z koše na prádlo rozvěsit na sušák, uložit ze sušáku a následně žehlit a skládat do skříně, zní jako velké množství namáhavé, a především zbytečné práce. Usnadnit si ji můžete hned několikrát. Předně začněte využívat sušičku.

Většina prádla bude ihned po vytažení ze sušičky nachystána k uložení do skříně, a to bude mnohem rychlejší než umístění na sušák. Problémem ale je, že ne všechno může jít do sušičky a druhým problémem je to, že některé věci i po sušičce potřebují péči.

Pomozte si kostkou ledu

Sušte s ledem. Zní to možná podivně, ale sušička je mnohem účinnější, když suší s pomocí horké páry. Jakmile budete vkládat prádlo do sušičky, vhoďte k němu i několik kostek ledu. Ty budou postupně tát a vytvoří uvnitř sušičky páru.

Foto: Shutterstock

Nemusíte se bát, sušičku kostky ledu nijak nepoškodí a prádlo bude zcela suché, jako v ostatní dny. Pára ale mnohem lépe narovná veškeré kousky oblečení. Kostky ledu budou dobře fungovat v případě, že sušička není naplněna až po kraj, proto dejte na sušení s ledem prádla do bubnu mnohem méně. Zároveň nezapomeňte na pomocné míčky do sušičky, které prohazují prádlo v průběhu sušení.

Při žehlení košilí si můžete pomoci vertikální parní žehličkou. Košile se pouze umístí na ramínku do stojanu a horká pára odvede své.

V sušičce usušíte i boty

Sušička není pomocníkem jen při sušení prádla. Pokud vytáhnete tkaničky ze sportovních bot, můžete vysušit i boty. Dobrým tipem je sušení společně s ručníky nebo dekami. Boty narážejí při sušení do stěn bubnu a takové sušení je opravdu rušivé, zejména v nočních hodinách.

Foto: Shutterstock

Autor: Veronika Majerová

Externí autorka magazínu AAzdraví.cz.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
1 Komentář
Inline Feedbacks
View all comments
Tomáš
Tomáš
1 rok

“Pokud vytáhnete tkaničky ze sportovních bot, můžete vysušit i boty.”
Proč bychom měli vytahovat z bot tkaničky?