Mravenci a mšice se budou vaší zahradě zázračně vyhýbat. Musíte udělat pouze jednu věc

Na zahradách, terasách i balkonech se chceme těšit ze záplavy květů nebo bohaté úrody. Rozhodně tam nechceme potkávat drobné škůdce, kteří mohou ohrozit úrodu. Mšic a mravenců se snadno zbavíte s pomocí jednoduché věci, kterou jistě máte doma.

Nechtění mravenci a mšice

Pár mravenců, kteří se občas projdou po vaší zahradě vám vrásky na čele asi neudělá. Mnohem horší to je, pokud se mravenci přemnoží a začnou si stavět mraveniště okolo listů vašich oblíbených květin. Nebezpečnější ale mohou být mšice, ty si s oblibou pochutnávají na rostlinkách a dokáží je zcela zdecimovat. Poradíme vám, jak vyrobit jednoduchý postřik proti mravencům a mšicím.

Na mravence a mšice mýdlem

Z jedné kostky běžného mýdla a jednoho litru vody vyrobíte účinnou směs proti obávaným zahradním škůdcům. Vodu dejte do hrnce a začněte zahřívat. Nasypte do ní nastrouhanou kostku mýdla a za stálého míchání přiveďte k varu. Mýdlo se rychle rozpustí. Jakmile je rozpuštěno, přilijte 3 litry vody a důkladně rozmíchejte. Směs si nechejte připravenou a vždy, když se budete chystat na škůdce, dejte do rozprašovače polévkovou lžíci mýdlového roztoku a zalijte 1 l vody. Postřik působí proti mravencům, mšicím, červcům i molicím.

Se stejnou účinností můžete používat i tekuté mýdlo. Řeďte v poměru 2 díly vody na 1 díl tekutého mýdla a důkladně protřepejte. V rozprašovači zalijte litrem vody.

Foto: Shutterstock

Mýdlo zahání myši

Pokud rozkrájíte mýdlo na drobné úlomky a ty rozmístíte například ve starých punčocháčích v blízkosti záhonů, vyhnou se hlodavci místu s takto silnou odstrašující vůní. Zavěšené mýdlo na větvích stromů dokáže odradit vysokou zvěř od vstupu na pozemek, vyzkoušejte trik, pokud váš pozemek sousedí s polem, loukou nebo lesem.

Mýdlo je nepostradatelným pomocníkem každého zahrádkáře a má široké využití. Vyzkoušejte, jak mýdlový postřik ochrání zahradu proti škůdcům.

Foto: Shutterstock

Autor: Veronika Majerová

Externí autorka magazínu AAzdraví.cz.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
1 Komentář
Inline Feedbacks
View all comments
Jaroslav
Jaroslav
11 měsíců

Jen by bylo vhodné uvést, jak velký ten rozprašovač má být.