Mýty a pravdy o obličejové gymnastice. Kdy ji cvičit a kdy ne?

Obličejová gymnastika či jóga může být prospěšná pro náš obličej, zlepšovat tonus pleti a eliminovat vrásky. Umí navracet obličejovým svalům pevnost, plnost, pružnost a jasné kontury. Jde o neinvazivní metodu bez skalpelu a botoxu. Má ale svá pravidla použití.

Možná jste již narazily na články, kde se píše o tom, že obličejová jóga nepřispívá k omlazení. O nebezpečnosti obličejové gymnastiky a o tom, že spíše škodí. Cvičení svalů v obličeji podle někoho nefunguje. Díky této metodě si údajně vytáhneme měkké tkáně směrem dolů. Jak je to doopravdy?

Když svaly neleniví, udrží si pružnost

Každý trenér vám potvrdí, že pokud nenecháte svaly zahálet, budou pevné a pružné. Se svaly na obličeji tomu není jinak. Obličejovou gymnastiku provádí i lidé nemocní, kteří potřebují dát obličejové svaly do kondice po nehodách, obrně a ochrnutí. Metoda prostě pomáhá. V Asii a Africe je známá už tisíce let. Obličejovou jógu cvičila i Marylin Monroe, která je dodnes symbolem ženské krásy.

Trénink obličejových svalů

Trénink obličejových svalů v podobě posilování a protahování vede k mladistvějšímu zevnějšku a omladí nás o pěkných pár let. Stejně jako u posilování jiných částí našeho těla je i u obličejové jógy nutné dodržovat pravidla a postupy, aby trénink neměl na začátku zmíněný opačný efekt.

Kontraindikace, aneb, pro koho se obličejové cviky nehodí

Pozor by si měli dát lidé trpící akutním onemocněním, infekcí, migrénou a potížemi s krční páteří. Obezřetní by měli být lidé trpící chronickým onemocněním nebo únavou, když si nejste jisti, zda je pro vás obličejová gymnastika vhodná, nejdříve se poraďte s lékařem.

Zásady obličejové jógy

Jako při každém cvičení, je nutné dodržovat doporučené postupy. Nejprve je nutné rozdýchání a zahřátí celého těla. Důležitý je trénink, abyste prováděli cviky technicky dobře a precizně. Je třeba procvičit každou část v obličeji a zakončit relaxací. Ráno a večer si proveďte masáž vitaminovým olejem a kolagenem. Pracuje se s dechem, bránicí, rovným postavením těla i vizualizací.

Pravidelný trénink

Pravidelnost je důležitá stejně jako správné provedení cviků, což vede k zesílení svalů v oblasti krku, šíje, obličeje i žvýkacích svalů. Součástí tréninku je důkladné protažení, masáž svalů na krku a šíji a uvolňovací techniky. To vás nejlépe naučí trenér. Obličejová jóga, která se stane součástí ranní i večerní hygieny, dokáže podtrhnout krásu a podpořit zdraví.

Autor: Pavla Růžičková

Externí autorka magazínu AAzdraví.cz.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments