Na bolest v krku vyzkoušejte tyto přírodní produkty, které okamžitě pomohou

Bolest v krku je nepříjemná i když není provázená teplotami a dalšími obtížemi. Než se vydáte do lékárny pro pastilky, poohlédněte se doma. Přírodní produkty pro léčbu jsou šetrné a často mnohem účinnější.

Virová infekce postihuje hrtan

Znáte pocit, kdy se ráno probudíte se škrábáním v krku? Den předtím jste lehce prochladli, dali si studený nápoj nebo se potkali s nějakým virem. Pokud vaše potíže nejsou doprovázeny horečkou a opravdu se jedná o škrábání v krku, vyzkoušejte přírodní prostředky léčby.

Všelék med

Med je silný antioxidant a obsahuje velké množství vitamínů a minerálů. Působí jako desinfekce, je antibakteriální. Při konzumaci snižuje množství zánětů v těle, pomáhá i při onemocněních hrdla. Můžete jej konzumovat po lžičkách nebo si jej rozmíchat v teplém čaji.

Foto: Shutterstock

Kousek moře doma

Sůl uvolňuje dýchací cesty, snižuje tvorbu hlenu a ničí bakterie. Je účinná i proti bolesti. Při škrábání v krku každé tři hodiny kloktejte vodu se solí. Na jednu teplou sklenici vody dejte lžičku soli. Při ucpaném nosu pomáhá inhalace horké slané vody.

Desinfekce citrónem

Citron má velké množství vitamínu C, bojuje proti infekcím a posiluje imunitní systém. Citrónovou šťávu byste měli pít každý den, ale nejvíce vám pomůže při bolestech v krku. Pijte teplou vodu s citronovou šťávou nebo přidávejte velké množství citrónu do čaje.

Foto: Shutterstock

Chilli papričky

Štiplavá chuť chilli papriček není příjemná, ale je to účinný prostředek, jak si pomoci od bolestí v krku. Chilli papričky uvolňují dutiny a jsou antibakteriální.

Nepříjemný na chuť je i rozdrcený česnek. Ten by se dal nazvat přírodním antibiotikem. Rozdrcený česnek pomáhá při onemocnění a je i účinnou prevencí. Dejte si jej se lžičkou medu.

Dostatek tekutin

K domácí léčbě přidejte pití dostatečného množství tekutin. Při bolestech v krku je dobrým tipem pití horkého čaje. Vybírejte bylinné směsi s heřmánkem nebo mátou.

Foto: Shutterstock, zdroj: www.healthline.com

Autor: Veronika Majerová

Externí autorka magazínu AAzdraví.cz.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments