Do Česka vstupuje obrovská firma, která tu dosud chyběla. Dá vám do ruky cizí peníze, které můžete utratit

Na český trh nečekaně vstupuje jedna z nejrychleji rostoucích firem v Evropě i na celém světě. Má přitom potenciál změnit způsob, jakým zde lidé provádějí své nákupy. Ostatně, v řadě zemí se jí to už podařilo. Jde o švédskou společnost Klarna, která tímto dnem zahajuje působení v Česku.

Velká výhoda při nákupech

O co vlastně jde? Zjednodušeně řečeno vám tato společnost zlepší zážitek především z online nakupování. Pokud si něco kupujete na internetu, je obvykle nutné zaplatit předem nebo minimálně při dodání zboží. Teprve poté se k němu ale dostáváte a můžete si ho vyzkoušet, případně ve čtrnáctidenní lhůtě vrátit. Prodejce už však má vaše peníze, a pokud zboží vrátíte, můžete si na ně pěkně dlouho počkat. Při větších nákupech je ale potřebujete, abyste si koupili jiné zboží, které vám bude vyhovovat.

Přesně to Klarna řeší. Zboží si můžete koupit bez nutnosti hned platit. Pokud využijete službu Pay in 3, nezaplatíte na začátku nic a platba se vám rozloží do tří měsíčních splátek. Aha, říkáte si, tak je to další nakupování na splátky, za které zaplatíte ještě mnohem více, protože jsou obvykle vysoce úročené.

Jenže tak tomu v tomto případě není. Splátky jsou totiž bezúročné. Ve třech měsících tak nezaplatíte více, než kolik byste za výrobek či službu dali na začátku najednou. V tom spočívá obrovská výhoda a také důvod, proč se tento způsob placení tak rychle rozšiřuje a doslova mění nakupování.

Foto: Shutterstock

Skvělý způsob placení

Jde vlastně o novou platební metodu, přičemž Klarně platí určitý poplatek sami obchodníci, kteří si tento způsob platby ve svých obchodech aktivují. Služby jsou ale ještě širší. Pokud byste například nezvládali splatit produkt ve třech měsících, můžete si splátky rozložit na delší období, avšak to už vás bude něco stát.

Společnost už působí ve 45 zemích a stále velmi rychle expanduje. Její model je totiž natolik chytlavý, že jakmile si ho lidé jednou vyzkoušejí, už nechtějí platit jinak. Kdo by ostatně nechtěl platit cizími penězi, a pak je teprve postupně splácet, a to bez nutnosti platit cokoliv navíc.

Foto: Shutterstock

Autor: Anna Štěpánková

Redaktorka magazínu AAzdravi.cz. Zkušená a respektovaná novinářka prošla za posledních 20 let redakcemi tištěných i online deníků, aby následně našla svou zálibu v tvorbě magazínových textů.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
2 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
Marie
Marie
1 rok

A co projekt Twisto? Tímto způsobem platím asi dva roky.

Daniel
Daniel
1 rok

Trapný .. tohle už tu vede twisto 😉