Na jaké práce potřebujete specialistu na rekonstrukci domu a které zvládnete i sami?

Rekonstrukce domu je vzrušující proces, který může znamenat nový začátek nebo obnovení staré slávy vašeho domova. Je však také plný rozhodnutí, která mohou ovlivnit nejen výsledek, ale i váš rozpočet a časový plán. Klíčovou otázkou je: na jaké práce potřebujete specialistu a které zvládnete i svépomocně? V tomto článku se pokusíme rozlousknout tuto otázku, přičemž se zaměříme na konkrétní práce a využití služeb, které vám mohou práci usnadnit.

Práce pro specialisty

Ať už jste jakkoliv zdatní, některé práce je přeci jen lepší přenechat specialistům. Důvodů může být mnoho – bezpečí vás nebo vašeho domova, ale třeba i nutnost oprávnění nebo certifikace. Zde jsou práce, na které byste si měli najmout profesionály.

Elektroinstalace

Bez ohledu na to, zda jde o kompletní přepracování elektrického systému nebo jen o přidání nových zásuvek, je důležité tuto práci svěřit licencovanému elektrikáři. Nesprávná instalace může vést k požáru nebo jiným nebezpečným situacím.

Instalace vody, topení a plynu

Podobně jako v případě elektroinstalací, i práce související s vodou, topením a plynem by měly být prováděny profesionály. Týká se to například instalace nového kotle nebo radiátorů.

Stavební úpravy nosných stěn

Jakékoliv změny v nosných stěnách vyžadují znalosti a zkušenosti, které má jen kvalifikovaný stavební inženýr nebo architekt. Tyto změny mohou ovlivnit celkovou strukturální integritu domu.

Komplexní rekonstrukce koupelny nebo kuchyně

Koupelny a kuchyně jsou specifické místnosti, kde se snoubí elektroinstalace, vodoinstalace a často i specifické požadavky na design a funkčnost. Pro tyto rekonstrukce je vhodné najmout si odborníky.

Práce, které zvládnete sami

Na druhé straně, doma je spousta prací, které zvládnete i svépomocně. Stačí jen trochu znalostí, zručnosti a volného času.

Malování a tapetování

Malování a tapetování jsou práce, které s trochou trpělivosti a správným vybavením zvládne většina domácích kutilů. Nezapomeňte na kvalitní přípravu povrchu pro dosažení nejlepších výsledků. Pokud se potřebujete dostat i na vyvýšená místa nebo máte vysoké stropy, nezapomeňte na kvalitní a stabilní lešení.

V tomto a v některých jiných případech se může hodit i zapůjčení profesionálního vybavení. Půjčovna lešení Boels nabízí široký výběr lešení a žebříků, které usnadní práci ve výškách, například při malování fasád nebo instalaci venkovního osvětlení.

Montáž nábytku a poliček

Montáž nábytku nebo poliček je další činnost, kterou můžete zvládnout sami. Důležité je dodržovat návod k použití a mít správné nářadí.

Jednoduché zednické práce a malé stavební úpravy

Menší zednické práce jako opravy prasklin ve zdech nebo obkládání můžete zvládnout i bez pomoci odborníků. Je ale potřeba vědět, co děláte. Základní znalosti a kvalitní nářadí jsou tedy nezbytné.

Pokud se rozhodnete pro úpravu zahrady, může se vám hodit i půjčení vertikutátoru. Benzínový vertikutátor z Boels pomůže provzdušnit trávník a podpořit jeho růst.

Výměna svítidel nebo kohoutků

Výměna starých svítidel nebo kohoutků za nové je relativně jednoduchá a můžete ji provést sami. Dbejte však na bezpečnost, zejména při práci s elektřinou.

Rekonstrukce domu může být náročný projekt, ale s dobrou přípravou, správným rozhodnutím o tom, co zvládnete sami a na co si najmout profesionály, a s využitím kvalitního vybavení, jako nabízí třeba Boels, se může stát příjemnou a splnitelnou výzvou. Tak ať vše vyjde, jak má!

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments