Na pigmentové skvrny zaberou prostředky, které najdete v každé kuchyni. Naučte se je jednoduše zesvětlit

Pigmentové skvrny jsou nevzhledné a objevují se na viditelných místech jako je obličej a ruce. Proto umí hodně potrápit. Než utratíte stovky korun za kosmetické prostředky, otevřete lednici a zesvětlete pigmentové skvrny přírodní cestou.

Proč vznikají pigmentové skvrny

Pigmentové skvrny se objevují nejčastěji na rukou a na obličeji. S přibývající léty se jich objevuje více. Příčin může být hned několik. Připisují se častému pobytu na slunci i poruše jaterní funkce. Více pigmentových skvrn se objevuje u osob užívajících častěji antibiotika nebo prostředky s třezalkou lékařskou. Na vině jsou genetické predispozice, stres, nadměrné používání parfémů, návštěvy solárií a hormonální antikoncepce.

Přírodní prostředky na zesvětlení pigmentových skvrn

Na zesvětlení pigmentových skvrn nepotřebujete nákladné kosmetické přípravky, stačí vám to, co máte běžně v lednici.

Okurková maska

Účinnou okurkovou masku vyrobíte smícháním lžíce šťávy ze salátové okurky, lžíce medu a dvou lžic citronové šťávy. Naneste ji na postižená místa a nechejte působit půl hodiny.

Nakrájená červená cibule

Jednoduše aplikujete červenou cibuli. Stačí ji jen rozříznout a potírat jí pigmentové skvrny. Nechejte působit alespoň 10 minut.

Citronová šťáva

Citronová šťáva pomáhá na spoustu neduhů, pomůže i s vybělením pigmentových skvrn.

Jablečný ocet

Jablečný ocet patří mezi prostředky, které se snadno aplikují. Pro zesvětlení pigmentových skvrn však ocet smíchejte v poměru 1:1 s obyčejnou vodou.

Bramborové slupky

Bramborové slupky můžete zužitkovat. Jejich pravidelným přikládáním na pigmentové skvrny dojde k jejich viditelnému zesvětlení.

Maska z kokosového mléka

Pokud máte pigmentové skvrny na obličeji, pomůže vám maska z kokosového mléka. Spojíte dva výborné účinky kokosového mléka na pleť. Vybělíte pigmentové skvrny a zároveň pokožku příjemně hydratujete. Kdo pečuje o obličej kokosovým mlékem, má pružnější a hladší pokožku.

Foto: Shutterstock

Autor: Veronika Majerová

Externí autorka magazínu AAzdraví.cz.