Náhle budete mít účet za elektřinu výrazně nižší. Strčte do mrazáku jednu věc a ušetříte majlant

Máte pocit, že vaše mrazák pracuje na plné obrátky a účty za elektřinu jsou neúměrně vysoké? Může to být proto, že nevyužíváte jeho kapacitu efektivně. Plný mrazák je totiž úspornější než poloprázdný, protože chlad se v něm lépe udržuje a spotřebič nemusí tolik pracovat. A jak ho naplnit, když nemáte dostatek potravin?

Chytré využití prostoru

Nemusíte hned utrácet za zásoby jídla. Vezměte staré noviny, zmuchlejte je a umístěte do prázdných prostor mrazáku​​​​. Nejenže to zlepší jeho efektivnost, ale také představuje skvělou recyklaci papíru. Další variantou je vložení polystyrenových kostek nebo naplnění tlustostěnných igelitových sáčků vodou, které po zamrznutí pomohou udržet stabilní teplotu a sníží spotřebu energie​​.

Recyklace a úspory jdou ruku v ruce

Využití starých novin nebo polystyrenu, který jste možná dostali v balení jiných produktů, je skvělým způsobem, jak recyklovat a zároveň šetřit. Tyto materiály vytvářejí izolaci, která pomáhá udržet nízkou teplotu ve vašem mrazáku, a tím snižuje potřebu jeho častého chlazení.

Led jako chladící prvek

Vyrobený led nejenže poslouží v letních měsících pro osvěžení nápojů, ale v zimě může plnit funkci chladícího akumulátoru ve vašem mrazáku. Naplnění mrazáku ledem je efektivní cesta, jak udržet stálou teplotu a snížit tak četnost spouštění chladicího cyklu.

Foto: Shutterstock

Správné rozmístění je klíčové

Při umisťování materiálů do mrazáku myslete na to, aby byl rovnoměrně naplněný. Nezaplňujte ho pouze z jedné strany. Rovnoměrné rozložení hmoty v mrazáku zajišťuje lepší cirkulaci vzduchu a efektivnější chlazení.

Udržujte svůj mrazák v čistotě

A nakonec, nezapomínejte na pravidelné odmrazování a čištění mrazáku. Vrstva ledu na stěnách může způsobit, že mrazák bude pracovat méně efektivně, což zvyšuje spotřebu energie. Udržováním mrazáku čistého a bez námrazy zajistíte, že bude pracovat tak účinně, jak jen je to možné.

Foto: Shutterstock, zdroje: Salefood, Washington Post

Autor: Kristýna Lorencová

Redaktorka serveru AAzdravi.cz.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
3 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
Martin Horáček
Martin Horáček
8 měsíců

Už jsem tam do mrazáku strčil celéj balík letáků, kde píšou Lorencová je špína.

Marek
Marek
8 měsíců

Asi tak

Nikol
Nikol
8 měsíců

A vám přijde ok, když někdo někomu řekne, že je špína?