Nápoj, který pomáhá spalovat tuk v průběhu spánku. Hubněte, zatímco relaxujete

Tukové polštářky a faldíky nejsou nic hezkého. Mnohem horší je ale viscerální, útrobní tuk. Ten utlačuje vnitřní orgány a může způsobit dokonce jejich selhání. Na viscerální tuk se musí jít pomalým hubnutím, jsou ale potraviny, které vám pomohou.

Jak vás ohrožuje viscerální tuk

Viscerální tuk se soustředí v oblasti pasu a břicha, proto je jedním z kritických ukazatelů zdraví lidí jejich obvod pasu. Vysokou hodnotu viscerálního tuku mohou mít i ti u kterých byste neřekli, že patří mezi obézní.

Útrobní tuk obklopí životně důležité orgány a postupně je utlačuje. Může být příčinou kardiovaskulárních chorob, infarktu i mrtvice.

Dieta a cvičení pomalu pomohou

Kdo začne se zdravým stravováním a cvičením, může se těšit na pomalý úbytek tukové tkáně. Bohužel to bude viscerální tuk, který se bude držet v těle co nejvíce. Pomalým hubnutím (max 1 kg týdně) jej postupně odbouráte, je zapotřebí ale v režimu vytrvat.

Foto: Shutterstock

Pomůže čaj oolong

Zelený a černý čaj je poměrně známý, ale už jste slyšeli o čaji oolong? Pro lístky čaje oolong je typické tmavší zabarvení okrajů, lísky si uchovávají vysoký obsah katechinů. Mají svěží chuť a oříškový podtón.

Nápoje s vysokým obsahem katechinů působí na rozpouštění viscerálního tuku i na rozpouštění ostatních tukových zásob. Stačí se pití čaje oolong věnovat 12 týdnů a zaznamenáte výsledek v úbytku až 3 kg tuku.

Lepší metabolismus tuků

Neznamená to, že samotné pití čaje vás udělá štíhlými, zatímco budete večeřet brambůrky a sladkou limonádu. Je však účinným katalyzátorem a pomocníkem, který urychlí spalování tuků, jakmile se rozhodnete pro zdravý životní styl.

Od jednoho kilogramu tuku vám pomůže pití 4 šálků čaje (4 × 300 ml) oolong v průběhu 6 týdnů. U osob, které se pití čaje věnovaly, se zlepšil metabolismus tuků v těle a docházelo ke spalování většího množství kalorií.

Hubnete během spánku

Oolong mírně zvyšuje srdeční frekvenci, proto ke spalování tuků dochází i v době, kdy osoby spí. Oproti osobám, které během hubnutí čaj nekonzumují, zvyšuje oolong účinnost spalování tuků o 20 %. Uvedené osoby také lépe odbourávaly viscerální tuk.

Foto: Shutterstock, zdroj: WebMD

Autor: Veronika Majerová

Externí autorka magazínu AAzdraví.cz.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments