Naprostá většina lidí neví, jak užívat česnek. 5 nečekaných efektů, když ho požijete konečně správně

Ačkoliv je česnek dlouhodobě zavedeným přírodním léčivým prostředkem, který funguje velmi spolehlivě, lidé stále dělají chyby v jeho používání. Podle odborníků mnoho z nich neví, jak česnek užívat tak, aby z něj dostali maximum jeho účinků.

Jak vám může pomoci česnek nalačno

Jednoduchá rada však existuje. Pokud má česnek opravdu fungovat, je třeba ho užívat nalačno. To se samozřejmě jednoduše řekne, ale hůře provádí, a to hned z několika důvodů. Lidé obvykle česnek ráno nechtějí jíst, aby nezapáchali. A pak je tu i problém s tím, že mohou mít pocit těžkosti v žaludku.

Pravdou ale je, že toto je ten nejúčinnější způsob, jak vytěžit z česneku to nejlepší. Teprve pak se může stát skutečně efektivním přírodním antibiotikem, jež vyžene z těla bakterie a viry.

To však není jediný efekt, který česnek na lačno má. Jeho působení na organismus se odehrává v několika rovinách a je velmi komplexní. Konzumace česneku na lačno tak může skutečně zlepšit kvalitu vašeho života v různých ohledech.

  • Zlepší se vám zažívání.
  • Zbavíte se kožních obtíží.
  • Zvýší se vám výdrž a energie.
  • Posílí se vaše imunita.
  • Dojde k posílení vašich kostí.
Foto: Shutterstock

Skvělé účinky česneku

Česnek také skvěle stimuluje trávení, což ve výsledku znamená, že organismus bude dobře spalovat a zároveň budete mít chuť na kvalitní jídlo. Pakliže budete česnek konzumovat poctivě nalačno, můžete se také zbavit nepříjemných nervových problémů.

Česnek je rovněž způsobem, jak průběžně čistit tělo od parazitů. Působí i preventivně vůči chorobám, jako je cukrovka, tyfus, některé druhy rakoviny, ale také deprese.

Stimuluje správnou funkci jater, ledvin a močového měchýře. Kromě toho podporuje krevní oběh a brání rozvoji kardiovaskulárních chorob.

Je třeba ale upozornit také na to, že česnek není pro každého a někomu by jeho konzumace nalačno mohla uškodit. Mezi takové lidi patří především ti, kdo mají potíže s dvanácterníkem nebo sliznicemi v žaludku. Existují také alergie na česnek, kdy by se neměl vůbec užívat v syrovém stavu.

Foto: Shutterstock, zdroje: Food.ndtv, Healthline

Autor: Anna Štěpánková

Redaktorka magazínu AAzdravi.cz. Zkušená a respektovaná novinářka prošla za posledních 20 let redakcemi tištěných i online deníků, aby následně našla svou zálibu v tvorbě magazínových textů.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
1 Komentář
Inline Feedbacks
View all comments
Iris
Iris
1 rok

No a proč nalačno? proč si ho jednoduše nedat k snídani a zapít ho mlékem nebo kefírem…jo aha, mléko je toxické, co 😛
Přínos česneku je větší, než smrad, který šíříte – ale je to každého volba.