Naše sousedka neustále kouří na balkoně. Vymyslel jsem, co jí provedu, už si ani neškrtne

Kouření na balkonech je pro mnoho lidí nepříjemné, zvláště když kouř proniká do jejich bytů. Češi však objevili jednoduchý a efektivní způsob, jak se tomuto problému bránit. Pokud se ocitnete v podobné situaci, vyzkoušejte následující tipy.

Komunikace je klíčem

Nejprve zkuste situaci řešit klidnou a přátelskou konverzací. Upozorněte souseda na problém a požádejte ho, aby kouřil jinde nebo v jinou dobu. Většina lidí je rozumná a ochotná se dohodnout, pokud se k nim přistupuje s respektem.

Právní aspekty

Pokud domluva nepomůže, můžete se obrátit na správu domu nebo bytové družstvo. V některých případech je možné upravit domovní řád tak, aby kouření na balkonech bylo omezeno. Navíc, pokud se jedná o dlouhodobý problém, můžete se obrátit na městský úřad nebo hygienickou stanici. Některé obce mají již zavedené regulace týkající se kouření na balkonech, což vám může poskytnout právní podporu.

Technická řešení

Další možností je instalace technických zařízení, jako jsou vzduchové čističky nebo ventilátory, které pomohou minimalizovat průnik kouře do vašeho bytu. Pokud je kouř obzvláště nepříjemný, můžete také zvážit instalaci speciálních těsnění na okna a dveře.

Alternativní přístupy

Někteří lidé také doporučují kreativní řešení, jako je použití vonných svíček nebo aromatických difuzérů, které mohou pomoci neutralizovat nepříjemné pachy. Navíc můžete zvážit umístění rostlin na balkon, které mohou nejen zlepšit estetiku, ale také pomoci s filtrováním vzduchu. Například některé druhy kapradin a bambusu jsou známé svými schopnostmi čistit vzduch.

Kouření na balkonech je obtěžující, ale existují způsoby, jak situaci řešit. Nejlepší je začít komunikací se sousedem, a pokud to nepomůže, obrátit se na právní nebo technická řešení. Trpělivost a slušnost jsou ve většině případů klíčem k úspěšnému vyřešení problému.

Foto: Shutterstock

Autor: Kristýna Lorencová

Redaktorka serveru AAzdravi.cz.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
3 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
Miloš
Miloš
11 dní

A soused mě zaplatí speciálních těsnění na okna a dveře? Vy jste blázen.

Pedro
Pedro
12 dní

Lorencová, ale zapomněla jsi nám sdělil, co tak převratného jsi vymyslela, že si soused už ani neškrtne. Nebo je to článek na pokračování?

Michal
Michal
13 dní

No já nevím, pokud někomu zakážete kouřit na balkoně, tak se přesune k vchodu do domu A zase jeho kouř bude obtěžovat ty nájemníky, kteří bydlí v přízemí.
Myslím že se tím moc nevyřeší, ale mohli by udělat nějaké posezení na střeše paneláku, tam by ten kouř odcházel do vesmíru rovnou 🙂