Natočil otřesný hotel, který mu prodala česká cestovka jako luxusní. Místo pláže skládka, lidé se na místě vzbouřili

Celý rok šetříte na dovolenou, abyste si to mohli ten týden nebo dva s rodinou u moře pořádně užít. Očekáváte, že když si od vás cestovní kancelář vezme nemalé peníze za své služby, udělá vše pro to, abyste byli spokojení. Jak se ale zdá, některé české cestovky opět najely na model, že chtějí především jednorázově vydělat, a tak lidem poskytnou o poznání horší služby, než za jaké si zaplatili.

Kouzlení s hvězdičkami

Typickým příkladem letošní sezóny je cestovní kancelář Blue Style, na kterou se hromadí stížnosti na sociálních sítích i v naší redakční emailové schránce. Tato cestovka letos opravdu “boduje” především jedním hotelem, ze kterého se bohužel zřejmě stal bestseller. K nevýhodě těch, kdo si ho zakoupili.

Jde o Hotel Caribbean World Monastir Resort and Aquapark. Cestovní kancelář ho na první pohled deklaruje jako čtyřhvězdičkový. Řada klientů přitom tvrdí, že zprvu v popisku nebylo žádné upozornění, že by tomu tak být nemělo. To údajně přibylo až v průběhu sezóny, kdy se začaly množit stížnosti. Ukázalo se totiž, že hotel je pouze 3hvězdičkový a tuto kvalitu navíc spíše nesplňuje. Cestovka ale u hotelu stále uvádí čtyři hvězdičky, pouze do popisku přidala, že oficiální kategorie hotelu je o jednu hvězdičku nižší.

Na internetu se teď objevilo video jednoho z nespokojených klientů, který navíc skutečnost natočil na kameru. Už jen příchod do hotelu je skutečně bizarní. Po stížnostech klientů totiž pracovníci resortu skutečnou kategorii hotelu překryli květinou, aby nebyla hned vidět.

Podivná kategorizace hotelu sice zavání klamáním spotřebitele, ale pokud by tomu bylo skutečně tak, že půjde o skvělou tříhvězdu, asi by to lidé nakonec nechali být a užívali si dovolené. Jak ale ukazuje pan Jan Málek na videu, na tomto hotelu je špatně snad úplně vše.

Pokud se vypravíte na pláž, musíte dávat dobrý pozor, abyste se nenapíchli na nějaký ostnatý drát nebo trubku, jež trží někdy i přímo z vody. Celá pláž je potom poseta stavební sutí, jakoby ji někdo využíval jako skládku. Hotel je přitom deklarován jako vhodný pro rodiny s dětmi. Ovšem tady by nechal pobíhat děti jen skutečný odvážlivec.

Foto: Shutterstock

Lidé se jednoznačně ozvali

Na hotelu pak má být dostupný bezplatný internet. Ten ale prakticky nefunguje. Pan Málek zjistil proč. Hned vedle recepce se totiž prodávají SIM karty s daty, kam vás recepční při stížnosti na kvalitu internetu ochotně pošle.

Kapitola sama pro sebe je potom stravování, které je velmi nehygienické a nepříjemné. Nápoje lidé dostávají do miniaturních kelímků, jejichž spotřeba je tu skutečně obrovská. Jeden se potom zamyslí, k čemu jsou vlastně všechny ty ekologické aktivity, kterými si zde zdražujeme život, když jinde ve světě je to každému úplně jedno.

Ve videu je také jasně vidět, že se prakticky všichni čeští klienti, kteří byli v danou dobu v hotelu ubytováni, vzbouřili a hromadně sepisovali reklamace. Při tom z jejich úst padala velmi nelichotivá slova. Ostatně, i sám pan Málek přiznává, že pokud by nebyl na dovolené s dětmi, okamžitě by se sbalil a jel pryč.

Foto: Shutterstock

Autor: Tereza Vávrová

Redaktorka magazínu AAzdravi.cz. Dlouhodobě se zajímá o spotřebitelská a ekonomická témata, která mají vliv na životy lidí. Prošla řadou médií, kde získala velké množství zkušeností o tom, co je opravdu důležité.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
18 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
Pstrik
Pstrik
1 rok

No tak se zase opět bude létat přes Německé společnosti. Když opět Češi dělají z Čechů debili.

Marie Ros..
Marie Ros..
1 rok

Bohužel jsme tam byly také s kamarádkami, a byl to děs.. chápu že po covidu to není dobré ale co je moc,je moc.. Personál se i snažil, ale zástupce Blu Style zcela neschopná. Takže tam již nikdy..

JakJan
JakJan
1 rok

Ubrečený a zpovykaný Češi. Nic víc, nic míň, letí do Afriky, tak co čeká? Takový lidi bych poslal někdy mimo civilizovanej svět, to by teprve koukali.
Já jsem aktuálně 4tej měsíc v JV Asii a v Laosu, Kambodži či v severním Vietnamu by umřel, protože tam to ubytko takhle nevypadá ani zdaleka.