Nechá se rakovina vyhladovět? Nová dieta přináší překvapivé výsledky

Je možné správně zvolenou stravou porazit nádor? Pokud bychom věřili některým studiím, internetovým stránkám a poradcům životního stylu, potom existuje minimálně jedna dieta, která přináší přinejmenším nadějné výsledky.

Například v roce 2013 se objevila jedna respektovaná studie, která zkoumala myši s nádory mozku. Jakmile byla myším naordinovaná dieta s malým množstvím sacharidů a vyšším podílem bílkovin – takzvaná ketodieta – došlo k rapidnímu zpomalení růstu nádoru. A doba dožití stoupla o neuvěřitelných 56,7 procenta. Nešlo přitom o jedinou studii tohoto druhu. V posledních letech jich následovala celá řada a přinášely podobně senzační výsledky. Není divu, že se o ketodietě často mluví v souvislosti s možnou léčbou rakoviny.

Zatím se nepracuje s lidmi

Myšlenka je to v zásadě jednoduchá. Jak známo, nádorové buňky rostou velmi rychle a potřebují velmi mnoho energie. Tu čerpají ze sacharidů, například z glukózy, neboli krevního cukru. Pokud její přísun nádorovým buňkám prostřednictvím diety omezíte, nebudou mít z čeho růst. Oproti tomu bílkoviny a tuk dokáží nádory zpracovávat o poznání hůře. Že to zní až příliš jednoduše na to, aby to byla pravda?

Bohužel ano. Lékaři otevřeně mluví o tom, že za nimi přicházejí jejich pacienti s otázkami týkající se právě ketodiety. Ptají se, zda právě jim by takový experiment nemohl pomoct. A lékaři je prakticky vždy zklamou. „Neexistuje jediná studie, která by pracovala s lidmi a která by dokázala, že má ketogenní dieta vliv na nádor,“ zní obvykle jejich odpověď.

Dieta vyžaduje značnou disciplínu

Tato přízemní slova často pacienty neodradí od toho, aby to alespoň vyzkoušeli. Lékaři tak mají určité omezené penzum informací o tom, jak podobné pokusy dopadají. Zpočátku se skutečně může zdát, že nádorové buňky nerostou tak rychle, ovšem po čase dochází k jejich přizpůsobení a dokonce k tomu, že rostou ještě rychleji.

Proto argument, že za pokus nic nedáte, nelze přijmout. Kromě toho, že ketodieta sama o sobě náročnější než se na první pohled zdá. Ostatně řadu studií s lidmi nebylo možné dokončit, protože zátěž pro pacienty byla příliš vysoké. V případě konsekventní ketodiety je třeba se vzdát všech možných potravin, které jsou běžné – například bramborové kaše nebo krupicové kaše. Dieta si žádá enormní disciplínu a silně omezuje kvalitu života.

Málo živin způsobuje problémy

Tím to přitom nekončí. Podle lékařů totiž vážně hrozí, že se pacientům na ketodietě přestane dostávat důležitých živin. I bez diety totiž třetina nemocných rakovinou trpí podvýživou. Ketodieta tento stav může ještě zhoršit. Kromě toho platí, že dieta organismus oslabuje, a tak je pro onkologické pacienty nejen kontraproduktivní, ale dokonce nebezpečná. Tělo totiž potřebuje pro svůj imunitní systém sílu a energii, aby rakovinu porazilo.

Mohlo by vás zajímat

Autor: Lucie Proutková

V mládí jsem často trpěla zdravotními problémy. Lékaři mi moc kloudného neporadili, ale zato předepisovalo jeden lék za druhým. Nakonec jsem se rozhodla poradit si sama zdravějším životním stylem. A ono to vyšlo - tak ráda poradím druhým.

24
Komentujte

avatar
7 Komentářová vlákna
17 Odpovědi ve vlákně
0 Sledující
 
Nejsledovanější komentář
Nejžhavější komentářové vlákno
17 Autoři komentářů
vopkaZavadilkaLubinJanaJiří Autoři posledních komentářů
  Odebírat  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Grácie
Host
Grácie

Nechápu proč ještě po tolika letech bojů s rakovinou neexistuje jediná studie ohledně půstu, Breusovy diety a podobně. Paradoxem je, že lékaři se obávají, že si pacient dietou ublíží. Že mu ale chemoterapií otráví celé tělo, následkem čehož často neodumře jen rakovina, ale i pacient, to lékařům evidentně nevadí. Dieta a půst se používaly jako léčebné metody po staletí. Každý ví, že organismus se tím vyčistí a zregeneruje. Jen lékaři to nevědí, ale jedy v podobě chemotepie jsou v pořádku.

Zuma
Host
Zuma

Pust je jedinna pomoc pro organizmus,každy tyden jeden den jenom štava zeleninova ,ovoce jen nachut ma hodně cukru..a bilkoviny jako je vajičko,fazole,ryba,bile maso se salatem jist každy druhy den,a obden semolinove těstviny,kaše obilne nejvic oves,banan,sušene slivky,rozinky a hlavně orechy,dinove seminka atd.A žijete do 100 let,rakovinu nedostanete protože nejite smařene,rychle jidla,bile pečivo,mouku,sukr,kafe,masne vyrobky,slatkosti,zakusky…jedině že to mate genetikou dane.

dokany
Host
dokany

obávám se že jde opět o jakýsi blábol, ne že by půst člověku neprospěl, očistit občas tělo je super, ale léčit půstem rakovinu lze asi sotva, takové nesmyslné články ale napáchají mnoho zla, vážně nemocní a zoufalí lidé se takových nesmyslů dost často chytnou a vykopou si sami hrob, viz například herec Pomeje který si tím to způsobem léčil raka a dneska dožívá v hospicu, rakovinou je prolezlý

Zuma
Host
Zuma

Pust je blahodarna věc pro organizmus ne jen že čisti ale odlegčuje ledvinam,jatrum a střevum..pokožka pitim štav se udržuje a neni matna,nalada skvěla a i plno energie.Rakovina zežira když je hlad to co je navic a to špatne v organizmu,to je znama věc.Ruzne cisty mizi když dodržujem dietu a pust.

Jiří
Host
Jiří

Ono je to u Pomeje těžko, mohl nejíst a být na ovoci. Pokud do toho hodil občas panáka, pak je to právě o tom cukru. A jak je známo, cukr nastartuje kynutí a to je prakticky posílení a nastartování buňky. On to s tím chlastem přeháněl, prostě si alkoholem a cikárama spálil sliznice v krku a prakticky do otevřených ran do dostaly bakterie – záněty a už to pak, když toto není vyléčeno. Po zánětech startuje bujení.

vopka
Host
vopka

Jirka se nemohl uzdravit protože byl hodně znám .

Franz Windobona
Host
Franz Windobona

Breusova metoda ok ale pořád je to energetický příjem. 40 dnů půst je se zárukou. Z těla se ztratí všecny nánosy a balast který se uloží v cévách a všech tkáních. Vše funguje jako když restartuješ počítadlo. Hezký den win

Pavel Šmíd
Host
Pavel Šmíd

Vždy když se podívám do diskuze pod podobné články, převládají názory. že lékaři jsou skrytí ilumináti a rakovina se nejlépe vyléčí dietou, savem a meditací. No, nic proti. Pokud tito alternativní propagátoři (a to jim rozhodně nepřeji) náhodou rakovinu skutečně onemocní, jsou jen dvě možnosti. Buď se svými oblíbenými postupy skutečně vyléčí, a pak získá veřejnost důkaz, že to možné je, a nebo opustí tuto planetu (ano, někteří se dokonce stěhují k Ašramovi na jeho zářící hvězdnou loď) a tím přispějí ke zkvalitnění lidského genofondu. Takže věřte čemu libo a nenechte se zviklat. Máte na to právo.

dokany
Host
dokany

teď si čtu ten mediální výtvor ještě jednou a mám jasno, vážení tohle je reklama na ketodietu, ta v současné době běží na všech kanálech TV jedině ketodieta vás spasí,, takže prrr vážení, je to bohapustá reklama od začátku do konce a běda člověku s rakovinou který na to skočí, přečtěte si to mééé dium ještě jednou a dojde vám to

Grácie
Host
Grácie

Důkazů je mnoho, jen nejsou uznány oficiální vědou. Koukněte na internet na “Breusova dieta”.

Mich@l
Host
Mich@l

Zdravím, mám v rodině názorný příklad, že dieta opravdu funguje….Jednalo se o rakovinu tlustého střeva, která díky dietě zcela zmizela !!! Jen je opravdu nutné dodržovat postup a musím říci, že se zcela ztratila i mateřská znamínka. Dotyčný preventivně držel dietu po dvou letech znova.

Grácie
Host
Grácie

Dobrý den, napište mi prosím o jakou dietu se jednalo? Prosím na mail crystalshine@email.cz

Jana
Host
Jana

Zdravím, také chci informace o dietě, která pomohla. Děkuji.

Jana
Host
Jana

Prosím informace, děkuji. jmch@email.cz

F.D.
Host
F.D.

Klasika… Podobne alternativni metody jsou nevhodne protoze udajne oslabuji organismus pacienta. Klasicka chemoterapie, ktera totalne likviduje imunitni system cloveka a tezce poskozuje vse do te doby jeste zdrave je v poradku 🙁

Grácie
Host
Grácie

Přesně tak. Když to člověk vidí, těžko se mu věří, že lékaři nejsou cíleně shora vedeni k zabíjení pacientů. Z mého okolí, kdo věřil doktorům, zemřel, kdo se léčil alternativně, přežil. V tom hraje ale roli i psychika. Kdo sebere sílu postavit se lékařům a odmítnout chemoterapii, ten má odhodlání žít a vyléčit se.

bobo
Host
bobo

breussova metoda- dieta funguje už dlouho….

pavel
Host
pavel

Viz Jiri Pomeje, tomu strasne “pomohla”…

Jirka_26
Host
Jirka_26

U Pomejeho se nedá věřit tomu, že ji přesně dodržel. Skutečně tam jde o jediné – za těch 42 dní ani jedno sousto jídla, pouze zeleninové šťávy podle předpisu a příslušný bylinkový čaj plus čistá voda. Kdo to kdy vyzkoušel, z rakoviny se uzdravil. Ale jak říkám – musí se přesně dodržet postup, který je naprostoé jednoduchý a je to první týden o disciplíně, pak hlad přejde a už to jede…

Pípa
Host
Pípa

No výborně. Tonoucí se vždycky stébla chytá, takže jsem taky skočil na špek alternativě. Bylo mi sice hůř, ale konečně se mi pohodlně vešla peněženka do kapsy u saka. To byl jediný pozitivní efekt. Pomohla mi ta tolik obávaná a zatracovaná chemoška. Věřil jsem, že mi pomůže, protože jinou možnost jsem neměl… Kupodivu jsem nezvracel a neslezly mi vlasy, ale po skončení léčby trvalo ještě rok, než se moje krevní parametry vrátily k normálu. Nenechte se zblbnout šarlatány a věřte lékařům a novým preparátům a moderním technologiím. Stojí to za to. Nebo přinejmenším stejně není co ztratit….

Zavadilka
Host
Zavadilka

Lituji že jsem přijala radioterapii,ale další dávky už jsem odmítla.. Zamítla léky s vedlejšími účinky.Kdyby byly tak zázračné, tak je dávají všem jako prevenci. Cítím se skvěle. Můj názor,jak doktoři zjistí, že jste onko, hurá vydělávat body!!!

dokany
Host
dokany

samozřejmě demagog se bude držet své pravdy a kdyby umíral, samozřejmě i kdyby pomeje dietu držel tak asi dýchal zkažený vzduch, nějaká výmluva se vždycky najde, nejsem zastáncem striktní léčby medikamenty, ale myslím, že by člověk měl používat zdravý rozum a vědět, kdy přestat, kdyby byla léčba rakoviny tak jednoduchá, pak by na světě nebyl snad ani jeden nemocný

Vendy
Host
Vendy

Ano, jenže je potřeba se ptát a dívat se na věc ze všech úhlů. Pomeje bral údajně antibiotika a to několik týdnů před zahájením hladovky. Dovedete si představit v jakém stavu bylo jeho střevo. Kdo nemá v pořádku střeva, nemůže být zdravý, to je základ. Další důvody, proč to u něj nezabralo jsou myslím zřejmé. Životní styl, hýčkání si svých závislostí… Kdo si myslí, že stačí pár dnů zabrat a pak se vesele vrátit ke starému životnímu stylu, bez jakékoliv změny vnitřní i vnější, tomu žádná léčba nepomůže a to ani konvenční…

Lubin
Host
Lubin

Myslíte toho prohulenyho alkoholika?

Loading...