Nechcete se nakazit žloutenkou? Takto se jí vyhnete

Snad nikdo z nás se nechce nakazit žloutenkou, která patří mezi nejzákeřnější onemocnění vůbec. Infekční onemocnění celkově jsou velkým strašákem, protože řadu z nich lze vyléčit buď jen velmi těžce, nebo je dokonce nelze vyléčit vůbec. Jestliže i vás děsí, že byste se mohli nakazit žloutenkou, pak pro vás máme pár tipů, které určitě nedělat.

Prevence žloutenky

Jasně, na první pohled to vypadá, že je to naprosto zbytečná otázka. Jenže ona vlastně až tak zbytečná není. Divili byste se, kolik lidí si v běžném životě nedává pozor a mnohdy se dopouští na první pohled drobných chybiček, které by ale mohly mít velké následky – jako třeba nákazu žloutenkou, kterou určitě nechce nikdo z nás.

Jestliže se tedy chcete žloutence vyhnout co možná nejširším obloukem, pak nedělejte žádnou z následujících věcí.

Netetujte se v pochybném tetovacím studiu

Pakliže toužíte po tetování, vybírejte si pečlivě salon, ve kterém se necháte tetovat. Salonů je totiž stále více a více, bohužel ne všude dbají na maximální hygienu. Na místech, která se vám z nějakého důvodu nezdají, se tetovat nenechte, protože zde nemůžete mít jistotu, jestli k tetování používají vždy novou jehlu. A člověk nikdy neví, kdo se byl tetovat před ním…

Neužívejte drogy

Tohle je možná zbytečné říkat, přesto to zmíníme. Žloutenkou se můžete nakazit právě použitím infikované jehly, což je zvykem u narkomanů, kteří často neřeší, čí a kterou jehlu pro píchnutí potřebné dávky použijí.

Nemějte nechráněný pohlavní styk

Samozřejmě tím máme na mysli případy, kdy se k sexu oddáváte s někým, koho třeba vidíte úplně poprvé v životě, nebo ho ještě tolik neznáte. Pakliže máte jednoho stálého partnera a víte, že mu můžete důvěřovat, pak ochrana není potřeba. Při sexu na jednu noc by ale ochrana měla být naprostou samozřejmostí.

Nepůjčujte si hygienické pomůcky

Žloutenkou se můžete nakazit i zdánlivou maličkostí, jako třeba tím, že si od někoho půjčíte zubní kartáček nebo žiletku na holení. Hygienické pomůcky byste si v zájmu vašeho zdraví od druhých lidí půjčovat neměli a to ani od těch, které možná dobře znáte.

Autor: Nikol Bláhová

Jsem milující maminka malé princezny a zároveň kreativní duše, která ráda skrze své články předává čtenářům nové a zajímavé informace. Vystudovala jsem IT, ale má životní cesta se měla ubírat směrem psaní. Mým snem je napsat knihu - a nejen jednu. Zdraví má každý z nás jen jedno, proto bychom o sebe měli pečovat s láskou, budu ráda, když se díky mým článkům dozvíte něco užitečného.